Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej Opět končí

Záhada hokejisty Vlčka: Vyhazov po druhé šanci? Musí se jít léčit!

Filip Vlček
Zdroj: Profimedia
Filip Vlček

Dostal druhou šanci, ale po ní následuje opět vyhazov. Českobudějovický Motor už nemá trpělivost se svým útočníkem Filipem Vlčkem. Proto s ním ukončil smlouvu a uvedl, že je ochotný dát Vlčkovi novou příležitost, ale až poté, co podstoupí odborné a dlouhodobé léčení.

Podle informací Nova Sport by nemělo jít o problémy s alkoholem. Samotný klub však nechce s ohledem na soukromí hráče nic specifikovat. "Nebudeme blíže komentovat daný problém. Vše je uvedeno v oficiálním prohlášení," řekl šéf komunikace Motoru Tomáš Kučera.

 

A jak vyjádření zní? "Filip Vlček dostal v Motoru už dvakrát velkou šanci. Poprvé, když ho klub vytáhnul ze 2. ligy, podruhé, když se hráč pokusil vyřešit své osobní problémy po vyřazení z kádru. Jenže do stejných potíží spadnul znovu, proto klub s okamžitou platností vypovídá jeho smlouvu," řekl pro klubový web manažer Českých Budějovic Stanislav Bednařík.

 

FIlip Vlček
Zdroj: Profimedia FIlip Vlček

 

Klub je ochoten dát čtyřiadvacetiletému mladíkovi ještě šanci, ale za určitých podmínek. "Pokud podstoupí odborné a dlouhodobé léčení, nevylučujeme, že mu jsme ochotni nabídnout například zkušební smlouvu. Ale za současné situace se naše cesty musí rozejít," dodal Bednařík.

 

Filip Vlček byl z kádru vyřazen už na začátku sezony 2017/2018. To když porušil životosprávu. "Rozhodli jsme se Filipa poslat do druholigového Písku, protože porušil jasně daná pravidla, která v týmu máme. Na jak dlouho to bude, to záleží hlavně na něm samotném," řekl tehdy pro Deník bývalý trenér Motoru Antonín Stavjaňa.

 

 

Než Vlčka začal živit hokej, vydělával si tak, že jezdil s odtahovou službou. K předchozí profesi se ale zřejmě bude muset vrátit. Jeho hokejová budoucnost je totiž s velkým otazníkem. Vlček byl přitom důležitým členem kádru. V konkurenci hráčů, jako byl Vampola či Nedorost, dokázal za 44 zápasů nasbírat 24 bodů v loňském ročníku WSM ligy. Pokud nastupoval ve třetí nejvyšší lize, jeho bilance byla téměř dva body na zápas.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:35

   Mistrovství světa SKIF 2019

   01:35

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: St.Louis Blues - vítěz Stanley Cupu 2019

 • Nova Sport 2

  • 00:25 02:10

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

   03:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:25

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   11:50

   RunTour – Liberec

Celý Program