Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

smutné ocelové kladivo

Vladimir Kličko končí kariéru! Je konec, odveta s Joshuou nebude

Vladimir Kličko
Zdroj: Profimedia
Vladimir Kličko
Témata:

Doktor ocelové kladivo už úřadovat nebude. A boxerský svět je možná zklamaný, že odveta souboje gigantů s Anthonym Joshuou nebude. Vladimir Kličko, dlouholetý vládce boxerského ringu poslal do světa zprávu, že končí!

Dlouholetý boxerský mistr světa těžké váhy Vladimir Kličko už se do ringu nevrátí. Jednačtyřicetiletý Ukrajinec podle zástupců svého manažerského týmu nestojí o odvetu s Anthonym Joshuou, s nímž v dubnu v Londýně prohrál po technickém k.o. souboj o mistrovské pásy organizací IBF, WBA a IBO, a rozhodl se ukončit kariéru.
 

Smlouva o zápasu ve Wembley obsahovala klauzuli o možné odvetě, pokud si ji poražený boxer vyžádá. Kličko bezprostředně po duelu, v němž utrpěl pátou porážku kariéry, rozhodnutí odložil, nyní ale možnost návratu odmítl.

Anthony Joshua vs. Vladimir Kličko
Zdroj: Profimedia Anthony Joshua vs. Vladimir Kličko

"Po posledním duelu s Anthonym Joshuou jsem si úmyslně vzal dostatek času na rozmyšlenou. Jak amatér i jako profesionál jsem dosáhl všeho a teď mohu ve zdraví a spokojenosti zahájit napínavou kariéru po kariéře," uvedl v oficiálním prohlášení Kličko.

Prohra v jedenáctém kole s Joshuou byla pro Klička druhou porážkou za sebou, během duelu schytal několik těžkých úderů do hlavy, třikrát skončil na zemi a při rozhodování bral v úvahu i zdravotní hledisko. "Nikdy jsem nedoufal, že bych mohl mít tak dlouhou a úspěšnou sportovní kariéru. Děkuji ze srdce všem, kteří mě v ní podporovali," dodal boxer, jehož starší bratr Vitalij, rovněž někdejší šampion WBC a WBO, ukončil kariéru v roce 2012.
 

Vladimir Kličko s rodinou
Zdroj: Profimedia Vladimir Kličko s rodinou

Kličko má ve sbírce trofejí i olympijské zlato z roku 1996 ve váze do 91 kg. V profesionálním ringu absolvoval 69 zápasů a 64 z nich vyhrál, v 53 duelech soupeře porazil k.o. Řadu let byl držitelem mistrovských pásů všech boxerských organizací IBF, WBA, WBO a IBO.


Kličko ztratil suverenitu už v souboji s Tysonem Furym, který ukrajinského bijce překvapivě zdolal v listopadu roku 2015. Na odvetu ale nedošlo, neboť Fury nebyl schopný nastoupit. Kličko tak šel do souboje s Anthonym Joshuou a inkasoval druhou prohru v řadě. Pokud by neuspěl v odvětě, byla by to pro legendárního boxera třetí porážka v řadě....

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hayden Panettiere a Vladimir Kličko se pochlubili fotkou dcery

Svět má nového idola: Bojovníka Conora McGregora zbožňují ženy po celém světě! Jak vypadá mimo zápas?

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:05

   UFC Fight Night: Cowboy vs. Gaethje

   15:05

   Slovak Championship Open

   16:10

   Tour de Mont Blanc

   16:40

   Evropská liga 2019

   17:40

   Magazín Evropské ligy (1)

   18:30

   Studio Evropské ligy

 • Nova Sport 2

  • 14:40 15:05

   Major League Soccer Highlights (28)

   15:05

   Evropská liga 2019

   16:05

   SK Slavia Praha v Evropské lize 2019

   16:35

   UFC Unleashed (6)

   17:25

   UFC Unleashed (7)

   18:15

   MAXI TIP Poker Tour (17)

Celý Program