Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

rozhovor Jak to letos dopadne?

Vízkova glosa: Liga je hotová, v Evropě to ale Sparta umí!

Ladislav Vízek promluvil o Spartě
Zdroj: tn.cz/čtk

Fotbalisté Sparty o víkendu utrpěli nečekanou ztrátu na hřišti Slovácka a pustili svého konkurenta v boji o titul, Viktorii Plzeň, do devítibodového trháku. Bývalý úspěšný reprezentant a dnes častý glosátor ligového dění si myslí, že víkendové dění o titulu hodně napovědělo. Na druhou stranu v Evropské lize Spartě proti Villarrealu šance dává.

Sparta se Slováckem prohrála po šestnáctizápasové sérii neporazitelnosti a dá se říct, že méně vhodnou chvíli si pro přerušení šňůry vybrat nemohla. Plzeňští o pár hodin později zdolali Jihlavu a odskočili Pražanům na vzdálenost devíti bodů. Byť Sparta má ještě k dobru odložený zápas na Dukle, někdejšímu reprezentantovi Ladislavu Vízkovi víkendové dění v otázce, kdo vyhraje titul, leccos napovědělo. "Já si myslím, že asi ano," odpověděl na dotaz, zda je, jak se říká, hotovo. "Každopádně Plzni hodně nabili, protože ta si může dovolit na Spartě prohrát," upozorňuje na utkání, které se bude na Letné hrát o předposledním dubnovém víkendu.

 

Rozhodnout by se ale podle Vízka mohlo už o pár dní dřív. V týdnu před soubojem mezi Spartou a Plzní je totiž na programu dohrávané malé pražské derby, kdy svěřenci Zdeňka Ščasného pojedou na Julisku. "Kdyby prohráli na Dukle, tak by byl konec," tvrdí Vízek.

 

Sparťanům podle něj škodí nabitý program. Kromě domácí ligové soutěže jsou ve hře ještě v národním poháru i v Evropské lize. "Na druhou stranu ještě hodně zápasů zbývá," ví zlatý medailista z olympiády v Moskvě. Do konce domácího ligového ročníku schází sedm kol, Sparta má i s dohrávkou k dispozici osm utkání.

Slovácko - Sparta
Zdroj: ČTK

Známý glosátor domácích poměrů si neopomněl rýpnout ani do tématu zákulisních vztahů "Myslím si, že Plzeň je šikovnější v zákulisí. Co se týče Berbra a těchhle vztahů, tak si myslím, že Plzeň to bude mít trošičku "pohlídanější" než Sparta," usmívá se a dodává: "Berbr je naprosto jasný Plzeňák. Nedělají to tak okatě, jako to dělali, ale myslím, že to ještě existuje, i když už to na tom fotbale není zas tak vidět. Ale nebojte se, když budou ke konci potřebovat, tak je postrčí," glosuje poměry v českém fotbale.

Ani Plzeň se ale nevyvarovala o víkendu kiksu, i když ji nakonec body nestál. Dvojité zaváhání Daniela Koláře na penaltovém puntíku pochopitelně neuniklo ani Vízkovi."Stát se to může, ale je to babrák," tvrdí a přidává i vlastní zkušenosti: "Já jsem je kopal taky a je to nepříjemný kop, protože to musíte dát. Divím se, že když nedal jednu, šel na tu druhou. To bylo falešné sebevědomí. To už je trošku ostuda. Nechápu, proč si na sebe udělal takový tlak. Neměl na tu druhou chodit a taky se mu to vymstilo. Teď má trošku ostudu a myslím, že ho dlouho na penaltě neuvidíme," tuší Vízek.

Daniel Kolář neproměnil proti Jihlavě dvakrát penaltu
Zdroj: Profimedia Daniel Kolář neproměnil proti Jihlavě hned dvě penalty

V domácí ligové soutěži Sparta už moc šancí nedává, v Evropě tomu ale může být podle úspěšného fotbalisty jinak. "Jede do Španělska po bídě, ale já mám pocit, že poháry umí," poukazuje na to, že Letenští v letošním ročníku Evropské ligy ještě nepoznali hořkost porážky.

 

Čeká je každopádně diametrálně odlišné utkání než na Slovácku. "Bude to úplně jiný zápas, ale bohužel jede na hodně šikovné mužstvo. Na druhou stranu Sparta se vůbec nebojí, hraje svůj fotbal a bude ho hrát i na Villarrealu. Já jsem na ten zápas strašně zvědavý a myslím, že může Sparta překvapit," věří Spartě, ale jedním dechem dodává: "Španělské mužstvo je pro mě ukázka techniky a úplné dokonalosti. Uvidíme, Sparta se nebojí, ale mám pocit, že má velmi těžkého soupeře," uzavírá Vízek.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:50 00:40

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto GP)

   00:40

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   01:35

   Infinite Trail

   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Atlanta United FC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Cape Pioneer Trek

 • Nova Sport 2

  • 23:35 01:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

   13:25

   UFC Ultimate knockouts (1)

Celý Program