má jasný názor

Vízek o Spartě pod Kotalem: Mají hrát na dva hroťáky. Už je mi jí skoro líto

Ladislav Vízek a Václav Kotal
Zdroj: profimedia.cz/koláž tn.cz
Ladislav Vízek a Václav Kotal
Václav Trousil
Václav Trousil
24.2. 2020 20:37
Téma:

Nový kouč, ale stará písnička. Sparta se Sigmou prohrála 0:1 a ztratila další zápas. V jarní části sezony padla i podruhé a reálně jí hrozí pád ze skupiny o titul do skupiny o Evropskou ligu. K posunu nepomohl ani velmi překvapující tah kouče Václava Kotala.

Traduje se, že nové koště dobře mete. Jmenovaní nového trenéra do klubu přinese elán, povzbuzení, sebevědomí. Hráči se před ním chtějí ukázat. Chtějí se prezentovat, jako ti nejlepší fotbalisté pod sluncem. Ale premiéra Sparty pod Kotalem? Na hráčích bylo vidět, že jim chybí sebevědomí a celková pohoda. Nový trenér kýžený efekt nepřinesl. A tah s Adamem Hložkem na hrotu se nevydařil.

„Je to divný. Sparta se mi zdá pomatená. Sestavu mají rozbitou. Venca Kotal do toho zapadl se svými změnami. Mají útočníky a hrají bez nich. Kotal je defenzivní kouč. Staví to na nulu vzadu. Sparta má hrát na dva útočníky. Místo toho hraje na kluka, který tam je poprvé. Hložek není typický útočník. Je to celé zamotané. Mně je žinantní o tom mluvit. Pro Vencu to je teď hrozně těžký. Ale za chvíli se ta kritika povalí i na něj. Nejsem sparťan, ale už je i skoro lituju,“ řekl pro TN.cz bývalý vynikající fotbalista Ladislav Vízek.

Sparta je momentálně šestá se ziskem 33 bodů. Stejný počet bodů ale získali i fotbalisté Liberce, Mladé Boleslavi a Slovácka, kteří jsou v tabulce pod nimi. Letenským tak reálně hrozí, že mohou po příštím nezdaru vypadnout z elitní šestice, která bude bojovat v nadstavbě ve skupině o titul.

„Vím, že to klukům sparťanským vadí, jsou furt pod kritikou. Už by chtěli vyhrát, zahrát dobře, ale ono to nejde. Přitom ale proti Sigmě měli šance, kdyby dali gól, tak je třeba všechno jinak. Ale jsou pod takovou dekou, že teď mají Zlín a budou se klepat, jak malí kluci,“ dodal Vízek.

Někdejšímu československému reprezentantovi a držiteli zlaté medaile z LOH 1980 také vadí, že se Sparta reprezentuje tím, jak se musí takticky připravovat na soupeře. „Sparta se nemůže připravovat takticky na ostatní mužstva, ale ostatní se musí připravovat na Spartu! Sparty se všichni vždycky báli. Ať hraje Sparta na dva forvardy a srovná si obranu. Mám pocit, že to ale neumí. To není o trenérech, ale o lidech, kteří se podíleli na přestupech hráčů.“

Přesto vidí pětašedesátiletý internacionál ve Spartě i kvalitní hráče. Hlavně ty z akademie. „Hložek bude výbornej, Karabec se ukazuje v dobrém světle. I Drchal. A jsou tam i další mladí nadějní kluci. Ale souhlasím s tím, že jsou příliš mladí. Musí se zaškolit. Už i Pepa Pešice mi v minulosti říkal, že ostatní týmy chtějí mladý sparťany na hostování, protože mají charakter. Bojují, nevypustí souboj. Jsou jiní než ostatní. Teď se to ale srovnává. I ve Slavii mají výborný mladý kluky.“

„Ono se to časem srovná. Ale ať tam dají normálního trenéra. Ať tam dají Ivana Haška. Tam nefunguje kabina. Příslib mladých tam je,“ uzavřel Vízek.


 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   22:05 00:50
   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

   20:55 22:55
   22:55

   NBA - akce měsíce

   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

Celý program