názor velký rozhovor

Vízek o Limberském: "Fotbalista dobrej, ale jako člověk má mezery"

Ladislav Vízek
Zdroj: TN.cz
Téma:

David Limberský, to je prostě takový "rošťák", říká bývalý reprezentant Ladislav Vízek, když komentuje jeho chování mimo fotbalové trávníky. O tom, jestli by měli plzeňského obránce vyloučit z reprezentace, ale i o skandálu opilých rozhodčích se rozpovídal v exkluzivním rozhovoru.

David Limberský v loňském roce způsobil dopravní nehodu v opilosti, pak utíkal policii a později tvrdil, že svého jednání lituje.

 

Jenže popel z hlavy si nejspíš dávno sesypal, protože při oslavách , kdy se plzeňští fotbalisté chystali ze stadionu odjet slavit mistrovský titul na náměstí za fanoušky, sedl si za volant a "řídil" zatím stojící autobus...

 

 

Co si myslíte o fotce, na které Limberský dělá, že řídí autobus? "Je pravda, že on už tak provokuje a dělá si z toho srandu. Trošku to zlehčuje, ale neuvědomuje si, že to lidi dráždí. Zbytečně provokuje a měl by s tím přestat,"

 

Myslíte, že by takový hráč měl působit v národním týmu? "No, lepšího levýho beka u nás nenajdeme. Ono ho to trošku naštvalo ta reakce lidí, ale s fotbalem by se to nemělo slučovat. Fotbalista je to dobrej, ale jako člověk má asi zřejmě mezery a rezervy,"

 

 

Co byste dělal, kdybyste byl trenér národního týmu a měl v něm takového hráče? "Já sem byl taky rošták a já mám fotbalisty roštáky rád, protože roštáci jsou vždycky dobrý fotbalisti. Myslím, že Limberský je opravdu velkej rošták,"

 

 

Co říkate na alkoholovou kauzu sudích v Příbrami? "Myslím, že to bylo vyvrcholení celý naší ligy. Ta práce těch rozhodčích, já myslel, že po tý Dukle už nic horšího být nemůže, ale vidíte, dočkali jsme se! Mám pocit, že rozhodčí si říkají, že tenhle fotbalovej režim se dá prožít jenom v podnapilém stavu,"

 

Poškozuje taková kauza český fotbal i v zahraničí? "Když to uvidí v zahraničí, tak se pousmějí. Já nevím, kde ho takle napojili, ale je to strašně směšný. Já se radši bojím něco říct, protože mě čeká soud, ale vidíte, že mám pravdu,"
 

Zažil jste někdy něco podobného, třeba v nižší soutěži? "Jednou si rozhodčí při zápase ve 4. třídě musel každou chvíli odskočit, protože se napil piva a my jsme se tomu smáli, ale v nejvyšší soutěži to k smíchu určitě není." uzavřel smutným hlasem Vízek.

mm TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta - Liberec

   13:05 14:50
   14:50

   RunTour - České Budějovice

   15:00

   Fotbal: Orlando City SC - Los Angeles FC

   16:45

   Element (419)

   16:55

   Kayaking Kerala - Part 1

   17:20

   Kayaking Kerala - Part 2

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

   13:00 15:00
   15:00

   NHL: Vegas Golden Knights - Dallas Stars

   16:45

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   17:00

   Fotbal: San Jose Earthquakes - Minnesota United FC

   18:45

   Basketbal: Kyrie Irving - Kreativní zakončení 2015 - 2020

   19:00

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo – NEJ akce 2015 - 2020

Celý program