Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video rozhodčí chybovali

Kruci, proč se bojíme kritizovat? Vízek glosuje Petrželovu ruku

Vody českého fotbalu opět rozvířila kontroverzní situace v utkání nejvyšší soutěže. Plzeň k obratu ve Zlíně nastartovala branka Milana Petržely. Ten si ale před svou vyrovnávací trefou pomohl rukou. Jeho následné protesty vedly ke druhé žluté, a tudíž červené kartě. Západočeši pak utkání dovedli do vítězného konce.

Když utkání sledoval Ladislav Vízek, známý fotbalový glosátor, neubránil se srovnání se svým vlastním případem. Místopředseda Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Roman Berbr a nyní už bývalá předsedkyně Komise rozhodčích Dagmar Damková po něm za kritiku požadují omluvu a navíc odškodné sto tisíc korun.

 

"Přemýšlel jsem o tom v kontextu s tou mojí žalobou. Podívejte se, jak je to nespravedlivé. Ten kluk věděl, že mu nastřelil ruku. Začal demonstrovat a ještě je vyloučený. Za pravdu dostal červenou kartu. A já jsem řekl pravdu trošku nahlas, týkalo se to Plzně a rozhodčích, kteří jim evidentně pomáhají, a jsem žalovaný. Takže má to smysl v naší společnosti?" ptá se Vízek.

 

Bývalý úspěšný fotbalový reprezentant není ale rozezlen jen na rozhodčí utkání ve Zlíně. Nechápe ani trenéra zlínských fotbalistů Bohumila Páníka. "Nevím, proč není otevřený. Proč není upřímný a tvrdý? Krucinál, proč se všichni bojí? Oni mají zakázáno mluvit a kritizovat. To je přece ostuda. Proč by to neřekl? Proč to mám říct já a schytám to všechno já?" poukazuje Vízek. 

 

Rozhodčí Michal Paták
Zdroj: ČTK Rozhodčí Paták si za svůj verdikt vysloužil od diváků ve Zlíně odměnu

Někdejší reprezentant Ladislav Vízek se z aktivního ligového fotbalisty změnil ve fotbalového glosátora. "Já jsem jediný, kdo není ve spojení s FAČR. Zvolil jsem si pohostinství a můžu si kritizovat," říká spokojeně. "Ale já mluvím pravdu, protože se nemusím bát. Kluci, kteří jsou ve fotbale, mi říkají "řekni to". No a já jdu k soudu a oni se smějou," vypráví.

 

"Mně to ale vůbec nevadí, protože kdybych se v téhle době bál říct pravdu, tak by to bylo docela smutné," míní.

 

Vízek už před několika dny v rozhovoru pro TN.cz vyjádřil obavu, že Plzeň už si titul utéct nenechá. "Myslím si, že Plzeň je silnější v zákulisí. Co se týče Berbra a těchhle vztahů, tak si myslím, že Plzeň to bude mít trošičku ,pohlídanější´než Sparta," naznačil.

 

 

"Vidíte, kdo má pravdu. Já mám pocit, že mám vždycky pravdu. Ale ta každého druhého bolí," vrátil se ke svým výrokům.

 

Vízek čelí žalobě a čeká na soud, který po něm bude chtít důkazy pro jeho tvrzení. "Copak tohleto nejsou důkazy? Já takových důkazů mám sto... Ale jestli je soud vezme. Oni řeknou, že to je náhoda. Ale těch náhod je opravdu strašně moc," zaráží zlatého medailistu z olympijských her v Moskvě.

 

Že bylo utkání poznamenané uznanou brankou po ruce Milana Petržely, mrzí Vízka o to víc, že si podle něj Západočeši vítězství zasloužili. "Oni jeli jako fretky. Jedno, jestli tam Zlínských bylo deset, nebo jedenáct. Ale ten okamžik dodá tomu výsledku chmury," lituje.

 

Odpovědnost podle Vízka nese jak hlavní rozhodčí, tak pomezní arbitr. "Ten měl k tomu nejblíž, takže to musel vidět. Ale byla to i chyba hlavního. Když to nevidí, tak stojí špatně," myslí si Vízek, který má za sebou zkušenosti s pozicí delegáta utkání. "Napsal bych, že hrubě ovlivnili utkání, tak je to v paragrafech," přidává něco ze svých znalostí fotbalových řádů. "Pomezní by pak stál, hlavní taky," poukazuje na to, k čemu by chyby arbitrů měly vést.

 

"Byla to chyba, kterou museli vidět. Mají za to takových peněz, že na to musejí být soustředění. Za mých časů dostávali rozhodčí prdlačku, teď mají královské odměny, takže musejí být pozorní," je k rozhodčím Vízek nekompromisní.

 

"Musí tam být fakt dobří lidé, ale já mám pocit, že tam nejsou. Ale bohužel mám taky pocit, že to je o něčem jiném. To je to, kvůli čemu jdu k soudu..." uzavírá.

msl

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:30 01:00

   SK Slavia Praha v Evropské lize 2019

   01:00

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   02:05

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:25

   Cape Epic 2019 - Best of men

 • Nova Sport 2

  • 00:30 01:50

   The Boodles 2019

   01:50

   The Boodles 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:25

   Major League Soccer Highlights (16)

   11:50

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   13:35

   Carabao Cup 2019

Celý Program