Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 9. 2018
Cyklista Vuelta

Viviani vyhrál ve spurtu 10. etapu Vuelty, dál těsně vede Yates

Elia Viviani
Zdroj: ČTK

Rovinatou 10. etapu Vuelty po dni volna vyhrál ve spurtu Ital Elia Viviani ze stáje Quick-Step Floors a připsal si už 17. letošní vítězství. Potřetí v tomto ročníku španělské Grand Tour skončil na stříbrném stupni trojnásobný mistr světa Peter Sagan, na triumf z letošní Vuelty slovenský favorit stále čeká.

Červený dres uhájil Simon Yates. Britský cyklista se do čela průběžné klasifikace dostal v neděli a jeho náskok stále činí jedinou sekundu. Dnešní 177 km dlouhá etapa ze Salamancy do Fermoselle žádné změny v čele pořadí nepřinesla.

 

Vivianimu opět výborně rozjeli hromadný finiš kolegové: krajan Fabio Sabatini a Dán Michael Mörköv. Proti sehrané sestavě Quick-Stepu byl Sagan bezmocný. "Je to moje už sedmnácté letošní vítězství a především díky tomu, jak jezdí můj tým. Je to úžasné," řekl devětadvacetiletý Viviani, jenž na Vueltě vyhrál před týdnem i 3. etapu a letos čtyřikrát triumfoval i na Giru d'Italia.

 

Yates, lídr týmu Mitchelton-Scott, dojel bezpečně v hlavním pelotonu a nadále drží nejtěsnější náskok před domácím veteránem Alejandrem Valverdem. Jediný český účastník Jan Hirt z Astany dorazil ve skupině se ztrátou 22 sekund na 143. místě. Celkově uzavírá první stovku s mankem hodiny a téměř tří minut.

ČTK TN.cz