Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.1. 2018 14:49
drž se, evo silná holka

Samkové zemřel táta, vítězství v závodě mu poslala do NEBE...

Eva Samková a její táta Roman
Zdroj: Profimedia / facebook
Eva Samková a její táta Roman

Je to moc smutný příběh. Česká olympijská naděje Eva Samková se musí vyrovnat se ztrátou svého táty. Ten zemřel před pár dny po dlouhé těžké nemoci. Start na světovém poháru v tureckém Erzurumu tak dlouho zvažovala. Nakonec se ale rozhodla jet a závod vyhrála právě pro tátu...

"Život mi píše různé příběhy a zkouší moji odolnost. Byl to právě taťka, který mě spolu s mojí mamkou učil bojovat, nevzdávat se a věřit, že cesta, kterou jsem si vybrala, je správná. Dnes jsem vyhrála pro něj.

Porazit smutek a poprat se o své místo je přesně to, co by si přál a byl by na mě pyšný," uvedla Samková na svém facebooku. Po víkendu se vrátí z Turecka domů, aby mohla být s rodinou.

16

GALERII: Snowboardistce Evě Samkové zemřel tatínek

Zdroj: Profimedia

Eva Samková

Hodnocení:


Olympijská šampionka ze Soči se úspěšně vrátila do Světového poháru po zranění ramene, kvůli kterému přišla o závody ve francouzském Val Thorens, rakouském Montafonu a v italské Cervinii. V této sezoně byla nejlépe druhá v září v argentinském Cerro Catedral.


V Erzurumu vyhrála Samková osmifinále, ze čtvrtfinále a semifinále postoupila vždy jako druhá za Chloe Trespeuchovou z Francie. Do finále neodstartovala ideálně, na prvním mezičasu byla třetí, ale zrychlila a vyhrála právě před Trespeuchovou, která vede pořadí disciplíny SP. Samková se posunula na sedmou příčku.
16

GALERIE: Eva Samková a kůň Pepino

Zdroj: facebook.com

GALERIE: Eva Samková a kůň Pepino

Hodnocení:

"Dva dny jsme se rozmýšleli, zda má nastoupit, nebo se vrátit domů. Měla připravenou letenku a rozhodnutí bylo na ní. Po dohodě s rodinou se rozhodla zůstat," vylíčil Jelínek. "Svou výhrou ukázala, jak obrovsky silná osobnost v ní dřímá. Skláním se před ní a věřím, že se jí dostane klidu, který teď potřebuje," dodal kouč.


Táta Roman byl aktivní sportovec, před lety se ale musel smířit s invalidním důchodem, protože mu našli nádor na mozku. Vztah Evy a jejího otce byl nastavený jako kamarádství. Eva svému tátovi říkala jménem. Teď už Roman kouká na svou skvělou dceru zeshora z nebe... A je pyšný...

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   Hokej: NHL – play-off

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 02:30 03:15

   UFC Unleashed (2)

   09:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   10:40

   Czech rally 2019 (1)

   11:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   11:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   13:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

Celý Program