Aktualizováno 14.5. 2016 08:06
play of nhl první hvězda zápasu

Ondřej Palát

Do finále Východní konference NHL vstoupili lépe hokejisté Tampy Bay. Na ledě Pittsburghu vyhráli 3:1 a v sérii se ujali vedení 1:0 na zápasy. Lví podíl na tom měl český útočník Ondřej Palát. Kromě vítězné trefy se připsal ještě asistenci a byl vyhlášen první hvězdou večera!

Tampa šla do vedení v závěru úvodní třetiny, kdy krásnou přihrávku od Hedmana za obranu proměnil Killorn. Po přestávce začal na ledě úřadovat český šikula v dresu Lightning. Ve 23. minutě zajistil hostujícímu celku dvougólový náskok, když za záda gólmana Murrayho dorazil střelu Filppuly.

A to nebylo všechno, čím Palát přispěl. V čase 38:25 krásně našel v přečíslení tři na jednoho Drouina, který už neměl problém do odkryté branky přidat třetí a uklidňující zásah Tampy.

Pittsburgh byl sice střelecky aktivnější, ale střelecky se dokázal prosadit jen jednou. Minutu před druhou sirénou pouze kosmeticky upravil výsledek Hörnqvist. Ten si jako jediný přišel na náhradníka Vasilevského, který musel už v první třetině nahradit Bishopa. Právě zranění brankářské jedničky je jedinou kaňkou na jinak povedeném vstupu do série.

Penguins mají šanci srovnat stav série v noci z pondělí na úterý, kdy bude finále Východní konference ještě na ledě Pittsburghu pokračovat.