noční zápasy nba

Vítězné série Bucks i Raptors končí. Dallasu se stylově vrátil Dončič

Luka Dončič
Luka Dončič

Toronto Raptors a Milwaukee Bucks jsou nejlepší dva celky Východní konference basketbalové NBA. Oba tyto týmy měly před dnešními zápasy dlouhé vítězné šňůry, ale ty jsou u konce. Dallasu se po zranění kotníku vrátil do sestavy Slovinec Luka Dončič a ukázal, jak důležitý pro svůj tým je, když dotáhl svůj tým k vítězství 130:111 nad Sacramentem.

Toronto před zápasem na palubovce Brooklynu Nets mělo úchvatnou sérii patnácti výher v řadě, jenže špatný výkon hráčů z lavičky nepodpořil základní sestavu, a vítězná jízda Raptors je tak u konce.

Brooklyn vedl většinu první čtvrtiny a od té doby vedení neztratil. Toronto sice mělo dva nejlepší střelce zápasu - Ibaka 28, VanVleet 22 a Kyle Lowry navíc zaznamenal triple double (12B, 11D, 12A), jenže kromě nich a Pascala Siakama (16B) se nikdo z týmu Raptors nedostal na více než čtyři body.

O svou vítěznou sérii přišli také lídři celé NBA z Milwaukee. Za ně nenastoupil Giannis Antetokounmpo, který před pár dny slavil narození svého prvního dítěte, a svému týmu kvůli tomu chyběl.

Bucks měli 5 výher v řadě, zatímco Indiana 6 proher za sebou, ale byli to právě Pacers, kteří se nakonec radovali z vítězství. Indiana se před domácími fanoušky dostala brzo do vedení, které stále navyšovala, a její náskok vzrostl až na 25 bodů.

Hosté ale ke konci zabrali a udělali ze zápasu drama. V poslední části se dotáhli až na rozdíl pouhých čtyř bodů, jenže Pacers si nakonec vítězství pohlídali. Nejvíce jim k tomu pomohl T.J. Warren, který nastřílel 35 bodů, což bylo maximem napříč celou dnešní NBA.

Dallas Mavericks se konečně dočkali návratu svého tahouna Luky Dončiče. Slovinec se po dvou týdnech vrátil zpět do sestavy a znovu prokázal své kvality. Proti Sacramentu zaznamenal 33 bodů, 12 doskoků a 8 asistencí. Dončičův parádní výkon podpořil také velkou měrou Kristaps Porzingis (27B, 13D, 5A).

Druhý triple double noci zaznamenal hvězdný LeBron James. Pomohlo mu k němu prodloužení, jelikož po čtyřech čtvrtinách hráli Lakers s Nuggets nerozhodně 111:111. V nastavené pětiminutovce James přidal desátý doskok, který mu do triple doublu chyběl, a radoval se nakonec i z vítězství. Prodloužení vyšlo lépe Lakers, kteří nakonec zvítězili 120:116