přípravný duel

Vítězná přestřelka! Plzeň uspěla v sedmigólové generálce na ligu

Fotbalisté Plzně se radují z gólu
Zdroj: Twitter Viktoria Plzeň

Fotbalisté Viktorie Plzeň pokračují v přípravě na jarní část sezony ve skvělé formě. Ani v sedmém duelu neprohráli, a navíc si připsali cenný skalp, když na soustředění ve španělské Estaponě porazili ruský Krasnodar 4:3.

Pro Západočechy to byla generálka na ligu, a tak trenér Adrián Gula nasadil všechny opory. Skóre už v 10. minutě otevřel Jan Kovařík, který zužitkoval přihrávku Pavla Buchy a uklidil míč do prázdné brány.

O čtvrt hodiny později to už bylo 2:0. Plzeň rozehrála akci po levé straně. Míč putoval po ose Limberský-Kovařík až k Čermákovi, který nekompromisní ranou nedal brankáři šanci.

Na 3:0 mohl zvýšit Kayamba, ale jeho pokus gólman Sinicyn vyrazil a následně mu pomohli spoluhráči, když zlikvidovali dorážku Buchy. A tak přišel trest. O minutu později z ojedinělé šance snížil Marcus Berg. Do konce poločasu už gól nepadl, hlavičku Sergeje Borodina zastavilo břevno.

Po změně stran gólostroj pokračoval. Nejprve sice Hruška chytil Bergovi penaltu, ale na dorážku Sulejmana už neměl nárok – 2:2.

Plzeň ale inkasovaný gól nepoložil. Naopak. Góly Ondřeje Mihálika a Tomáše Chorého v rozmezí tří minut vrátily dvougólový náskok, který se ukázal jako klíčový. Krasnodar ve zbytku duelu už stačil zásluhou Fernandese snížit na konečných 3:4.