Těsný finiš

Vítězem poslední horské etapy se stal mladý Brit Tao Hart

Poslední horskou etapu v rámci seriálu Giro d'Italia vyhrál mladý Tao Hart. Britský závodník dokázal v těsném souboji porazit australského cyklistu Jaie Hindelyho. Na třetím místě dojel Rohan Dennis.

Závěrečný finiš tohoto závodu musel lahodit fanouškům. V rámci posledních kilometrů se totiž o vedoucí pozici přetahoval mladý Brit z Ineosu, Hindely ze Sunwebu a australský jezdec Rohan Dennis.

Ještě 1 600 metrů před cílovou páskou to vypadalo, že Jai Hindely odpadne, nakonec se ale čtyřiadvacetiletý rodák z Perthu sebral a dokázal ještě zabojovat.

Poslední kilometr už ale patřil právě již zmiňovanému Hindelymu a Tao Hartovi. Ten dokázal na útočné výpady soupeře reagovat a v rámci posledních sta metrů si udržel první příčku.

Oba jezdci mají před poslední časovkou totožný čas, australský jezdec pojede v růžovém trikotu. 21. etapa začne v neděli dvacet minut po třinácté hodině.

Na španělské Vueltě zaznamenal první etapový triumf Belgičan Tim Wellens. Trikot pro vedoucího závodníka udržel Primož Roglič. Jan Hirt finišoval na 71. místě, Zdeněk Štybar dojel až 104.