Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

anketa vyhlášení

Vítězem druhého ročníku Díky, trenére se stal fotbalista Michal Bíza

Michal Bíza - vítěz
Zdroj: TN.cz

Velké nedělní finále druhého ročníku projektu Díky, trenére zná svého vítěze. Stal se jím fotbalista Michal Bíza z Hodonína. Titul trenéra mládeže 2016 získal po napínavém souboji v týmových soutěžích, které se uskutečnilo pražské v hale na Podvinném mlýně. Výkony hodnotila porota složená ze slavných trenérů – Zdeněk Haník, Natália Hejková a Jiří Holeček, legendární hokejový brankář. Dorazil také mentální kouč Marian Jelínek a Jakub Kohák, filmový, reklamní režisér a herec.

Oslava dětského sportování. To především bylo vyvrcholení druhého ročníku akce Díky, trenére. V ní nejprve deset trenérek a trenérů z rozličných sportů prezentovali společně s dětmi svá nejoblíbenější a nejzábavnějších cvičení. Vše hodnotila porota, ve které zasedl také florbalista Michal Eisenkolb, loňský vítěz a hlavní organizátor Petr Rydl. Co mohli diváci vidět? Jak se střílí góly v lakrosu, jak se učí chytat míče v softbale, odpalovat je v baseballu, skládat soupeře v ragby… Nechyběl ani trénink ledního hokeje nebo dokonce lyžování.

 

Do finální čtveřice porota poslala badmintonistu Jiřího Frendla z Českého Krumlova, cheerleaders Nicole Kolářovou, házenkářku Jaroslavu Šmrhovou z Plzně a fotbalistu Michala Bízu z Hodonína. „Celé odpoledne mělo neuvěřitelnou atmosféru. Trenérům přijely fandit plné autobusy, na tribunách byly bubeníci. Když se dětem na ploše něco povedlo, následoval aplaus, jako při gólu,“ popisoval Petr Rydl, organizátor finále Díky trenére.

 

Na čtyři nejlepší podle poroty poté čekaly tři týmové hry. Do nich nastoupili se čtyřmi dětmi, které si vylosovali od ostatních trenérů. Úkolem bylo získat nejvíce bodů, a to například v soutěži, ve které se svěřencům zavázali oči a trenéři je museli navigovat ke košům s míčky. Rozhodovala improvizace, dobře zvolená strategie a vhodná práce s dětmi. Ve třech soutěžích pokaždé uspěl Michal Bíza, fotbalový trenér A licence z Hodonína. „Jsem z toho dojatý. Hodně jsem se na všechno připravoval, abychom tady předvedli co nejvíce atraktivních prvků. Ve finále to bylo hlavně také o štěstí,“ popisoval čerstvý vítěz.

 

Do Prahy na finále dorazil plný autobus z Hodonína. „Celý tým tou akcí žil. Byla to úžasná podpora,“ tvrdil Bíza, který trénuje už 16 let a jako malý chytal v brance. „Nějaký čas jsem prožil na lavičce náhradníků a měl čas pozorovat dění na hřišti i chování hráčů a trenérů, jejich reakce na určité situace. Vlastně jsem se tak už učil na trenéra,“ říká Bíza, který rozhodně nechce, aby v jeho týmu někdo seděl neustále na lavičce.

 

Kromě titulu Trenéra mládeže 2016 obdržel Bíza 50 tisíc korun jako příspěvek na sportovní klub a dalších 50 tisíc korun na pobyt v prestižním světovém tréninkovém centru. „Chtěl bych se podívat asi do Arsenalu Londýn nebo Bayernu Mnichov. Je hlavně důležité, že taková akce vůbec vznikla. Po celém dnu jsem načerpal mnoho inspirace,“ dodal Bíza.

 

Na druhém místě skončila Jaroslava Šmrhová z týmu DHC Plzeň. Získala 50 tisíc korun na zahraniční stáž a polovina z té částky šla na její klub. Třetí nejlepší Nicole Kolářová dostala 25 tisíc korun na stáž dle vlastního výběru. Akce Díky, trenére má za sebou druhý rok. Celkem jí podpořila přes 30 sportovních svazů a společnost do ní za dva roky nominovala přes 1800 trenérek a trenérů z více než 50 sportů.

 

Michal Bíza si vedl velmi dobře i v anketě NOVA Sport Sympaťáka roku, kde skončil na třetím místě. Divácké hlasování ovládl Petr Němec, který trénuje mladé hokejisty HC Kopřivnice. Ten získal 6 393 hlasů a tím pádem i titul Sympaťáka roku.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:00 04:35

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

 • Nova Sport 2

  • 03:05 04:30

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

Celý Program