Hokej WSM Liga

Rytíři ovládli letošní Movember. Nejvíce pomohl Jágrův dres!

Rytíři Kladno a Movember
Zdroj: Rytíři Kladno
Téma:

Letošní Movember je za námi. Celosvětové akce, která je určena ke zvýšení povědomí o rakovině prostaty a k podpoře boje proti této nemoci, se zúčastnilo mnoho lidí, firem, ale i sportovních klubů. A v rámci té poslední kategorie vyhráli v Česku Rytíři Kladno. Podařilo se jim vybrat 105 359 Kč. Za nejvíce peněz byl vydražen dres majitele klubu Jaromíra Jágra.

Ve světě je běžné, že během listopadu nastupují sportovní celky ve speciálních růžových dresech, které pak putují do dobročinné aukce. Výtěžek z ní je pak věnován na boj s rakovinou prostaty. Celý tento dlouholetý projekt nese název Movember.

 

 

I v Česku se ho účastní stále více subjektů. Ať už to jsou jednotlivci, velké i malé firmy, ale právě i sportovní kluby. Z těch letos nejvíce pomohli Rytíři Kladno. Hokejový tým, jehož majitelem je Jaromír Jágr, vybral 105 359 Kč. Tato suma byla složena hlavně z peněž, za které si lidé vydražili sadu růžových trikotů, ale i z peněz, které věnovali sami hráči Kladna.

 

Z aukce dresů putovalo na konto Nadačního fondu Muži proti rakovině 88 362 Kč. Dres Jaromíra Jágra, majitele kladenského klubu, byl vydražen za 6 300 Kč, což je nejvyšší částka ze všech trikotů. Zbytek peněz poslali na fond sami hráči středočeského celku. Někteří z nich si sami některé kousky vydražili.

 

 

Žebříček dárců se ještě kompletuje. Aktuálně to ale vychází tak, že Rytíři Kladno jsou pátým nejúspěšnějším subjektem napříč všemi kategoriemi v České republice a nejlepším ve sportovním prostředí u nás. Šek si od Rytířů převzal doc. MUDr. Roman Zachoval, Ph.D, který je předseda a zakladatel Nadačního fondu Muži proti rakovině. Tomu ho nemohl předat Jágr, který musí být pochopitelně v Calgary, ale jeho synovec Jiří Kalla a tiskový mluvčí Vít Heral.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: PAOK - Happy Casa Brindisi

   16:45

   Fotbal: Newport County - West Ham United

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   České kluby v Evropské lize 2018/2019

   20:20

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (1)

   20:35

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

 • Nova Sport 2

  • 14:35 16:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Monaco

   16:15

   Rozhovory s hvězdami Ligue 1 - Aleksandr GolovinPovídání se záložníkem francouzského fotbalového klubu AS Monaco

   16:30

   Intercontinental Rally - 10 let

   17:00

   Finálová série NBA 2017

   18:35

   Best of Pascal Siakam

   18:55

   Best of Luka Doncic

Celý Program