brněnská výpomoc

Vítaná pomoc od členů Komety Brno! Pomáhali skládat lůžka

Skok Aleš
Aleš Skok
6.11. 2020 22:28
Téma:

Hokejisté a další členové týmu Kometa Brno měli netradiční program. Pomáhali se stavbou lůžek pro budoucí pacienty v záložní nemocnici na brněnském výstavišti. Ta má být připravená už v pondělí ráno. K dispozici bude mít 300 lůžek pro pacienty s koronavirem.

165 postelí už je připraveno. Přivezlo je 6 kamionů a členové Komety se hned pustili do práce

"Dá se říct, že to byl trošku takový menší trénink, trošku jsme se u toho zpotili," prohlásil trenér 2. a 4. třídy Komety Patrik Moskal.

 

Týmovým hráčům to šlo pěkně od ruky a za dvě hodiny bylo hotovo. "Myslím, že jedna postel byla složená, když jsme to dělali ve dvou, tak během dvou minut," doplnil Moskal.

 

Poskládaná lůžka putují do prostor nemocnice, kde je povléknou a převezou do jednotlivých kójí - v každé budou dvě postele.


"Jsou výškově stavitelná, elektricky polohovatelná, dají se prodlužovat. Mají úchyty i na infuzní stojany a další techniku i v nohách postele," popsal lůžka Štěpán Čermák, obchodní ředitel dodavatele nemocničních lůžek PromaReha.

 

 

Aby se mohli pacienti vidět se svými blízkými, zapůjčil nemocnici Český olympijský výbor setkávací kontejner. Vnitřní prostor rozděluje plexisklo na dvě uzavřené části

 

"Jsou tam k dispozici i sluchátka. Případně pro seniory kteří hůře slyší, jsou tam mikrofony a reprobedny," doplnil generální sekretář Českého olympijského výboru Petr Graclík.

 

 Provoz bude mít na starosti Fakultní nemocnice Brno. O pacienty se na jedné směně budou starat dva lékaři, šest zdravotních sester, tři kliničtí farmaceuti, čtyři medici a 20 dobrovolníků. V pátek se konal nácvik vizity.

 

 

"Vizita u 100 pacientů bude trvat zhruba 6 hodin," sdělil vedoucí lékař Emergency medical týmu FN Brno. V provizorní nemocnici v pátek probíhalo i zaškolování dobrovolníků. Ti budou nemocným pomáhat například s hygienou nebo jídlem. Nemocnice bude připravená v pondělí.

 

"Neočekáváme hned první den, že by se zde někdo ocitnul. Já bych si moc přál, aby to nemocnice zvládly a nepřijel sem vůbec žádný pacient," uzavřel zdravotnický náměstek FN Brno Ondřej Ludka.

 

Kromě nemocných z Jihomoravského kraje bude zařízení sloužit i pacientům ze Zlínského kraje a z vysočiny.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   ATP Tour 250

   12:35

   ATP Tour 250: Qatar ExxonMobil Open

   14:05

   Překvapení evropského fotbalu (1)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   04:05 06:45
   09:00

   ATP Tour 250

   10:30

   LAAX Open

   11:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   12:40

   FIA - Pure Motorsport

   13:10

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

Celý program