na vlně úspěchu

Virtuální nároďák v CS:GO postupuje do semifinále evropského poháru!

Leckr eSuba
Zdroj: esuba.eu
Téma:

Střet národních týmů v esportu sice nevídáme tak často, jako třeba v tradičních sportech, ale o to zajímavější bývá skládání sestav a celkově měření sil jednotlivých reprezentačních výběrů. V rámci charitativního mezinárodního turnaje StayHome European Nations Cup naše národní týmy soutěží hned ve třech herních titulech.

V nejlepší pozici se nachází kapitán Michal „Leckr“ Kadlíček a jeho spoluhráči ve střílečce CS:GO. Česká reprezentace v této hře ze skupiny postoupila z druhého místa a ve čtvrtfinále je čekal silný tým Portugalska. Češi ale zvládli vyhrát 2:0 na mapy a postupují tak do semifinále, kde se utkají s Maďarskem. Pokud by se naší sestavě podařilo vyhrát i proti Maďarům, utká se v grandfinále proti vítězi souboje Belgie se Severní Makedonií.

Ze skupinové fáze ale dokázaly postoupit i další dva výběry, které Česká asociace esportu na tento evropský turnaj vyslala. Naše výprava reprezentantů ve fotbalové hře PES sice ve své skupině dvakrát prohrála, ale závěrečnou výhrou 2:0 nad Běloruskem si postup do čtvrtfinále nakonec zajistila. Vyřazovací část naši virtuální fotbalisté začnou zápasem proti Izraeli, který proběhne ve středu 3. června. V 18:00 startuje i video přenos na kanále eRepre na stránkách Twitch.tv.
 


Čtvrtfinálové utkání čeká také reprezentační sestavu v taktické hře League of Legends. V této hře se za národní tým představí povětšinou hráči našeho nejlepšího domácího týmu CZC.eSuba, který ve skupině úspěšně zvládl všechny tři duely. O semifinále se ČR popere s Ukrajinou. Tento zápas měl proběhnout už o uplynulém víkendu, ale nakonec byl odložen a měl by se odehrát v nadcházejících dnech.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - Philadelphia Union

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens

   12:45

   T - Mobile Česká Enduro Serie - Klínovec

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   09:00 10:40
   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (4)

   10:50

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

   13:00

   Fotbal: New York Red Bulls - Nashville SC

   14:45

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý program