Derby na konzoli

Virtuální derby ve FIFA 20: Po krku si půjdou i Hložek s Musou!

Esport FIFA 20 Derby
Zdroj: Milan Kammermayer
lukas-spacil
Lukáš Spáčil
Publikováno 29. 4. 2020
Téma:

Pražská S přichází v době koronavirové pandemie s virtuálním derby. Hrát se bude oblíbená fotbalová hra FIFA 20 a proti sobě se postaví fotbalisti, profi hráči, legendy obou klubů či slavní fanoušci.

Už nyní víme, že z řad slávistického áčka půjdou do boje záložník Lukáš Provod a útočník Petar Musa. Za Spartu nastoupí mladá krev, která ještě nedávno navštěvovala strahovskou fotbalovou akademii. Po boku sedmnáctiletého Adama Hložka totiž utvoří sparťanský tandem šestnáctiletý Adam Karabec.

Další aktéry zápasu zatím neznáme, ale celé virtuální derby se bude hrát v osmičlenných týmech. V jednotlivých zápasech budou svůj tým reprezentovat vždy dva hráči z A-týmu, dvě klubové legendy, dvě slavné osobnosti z řad fanoušků a v neposlední řadě dva profesionální hráči fotbalového simulátoru FIFA. Celkem se tedy zápas bude skládat z osmi dílčích utkání. 

 
Esportoví hráči budou hrát se svými FUT týmy, takže si v dresu pražských rivalů zahrají největší hvězdy světa, jako Cristiano Ronaldo, Lionel Messi nebo Virgil van Dijk. Všichni ostatní účastníci virtuálního derby budou ovládat pouze Spartu a Slavii.
 
 
Na poli esportu má Sparta náskok, jelikož do něj vstoupila jako první český fotbalový klub už na podzim roku 2018. V současnosti barvy AC Sparta eSports hájí čtveřice hráčů: The Johny, Emerickson, Caster a JamesBony28. Obhájce titulu a aktuální lídr FORTUNA:LIGY svého prvního hráče představil teprve před měsícem a dosud jediným členem SuperSlavia esports je Martin „Kobby“ Strnad.
 
 
Virtuální derby se koná v neděli 10. května od 11 hodin. Všech osm zápasů bude možné sledovat na streamovací platformě Twitch. Zápas se uskuteční na podporu zdravotním sestřičkám, jako součást kampaně „DERBY POMÁHÁ“. Svůj oblíbený klub můžete ve fanouškovské výzvě příspěvkem na dobrou věc podpořit i vy koupí symbolického lístku na ticketportal.cz. 

 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   14:30 15:00
   15:00

   Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

 • Nova Sport 2

  • NBA - Geniální akce 2015 - 2020

   14:40 15:05
   15:05

   NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

Celý program