Vinícius zařídil vítězství Realu! Citizens rozhodli v poslední minutě

Radující se Vinícius Junior
Skok Aleš
Aleš Skok
6.4. 2021 23:17

Čtvrtfinále Ligy mistrů má za sebou první dva duely. A radovaly se domácí celky. Real Madrid potvrdil, že se mu na Liverpool daří a porazil ho 3:1. Manchester City také potvrdil dobrou formu, když porazil Dortmund 2:1 gólem z 90. minuty.

Už od začátku zápasu mezi Realem a Liverpoolem byl aktivnější domácí celek. Nejprve se ještě Vinícius zastřeloval, ale ve 27. minutě už poslal svůj tým do vedení.

Toho právě Kroos našel nádherným pasem a Vinícius už celou akci parádně dokončil. A ještě v prvním poločase to bylo 2:0. Obrovskou hrubku vyrobil Alexander-Arnold, který hlavičkou našel nabíhajícího Marca Asensia, který pohodlně zvýšil.

Po změně stran Reds zlepšili výkon a začali kousat. Odměnou jim byla snižující branka, kterou vypracoval Jota, po jehož sražené střele se prosadil Mo Salah. Jenže Real opět odskočil. Modrič našel uprostřed pokutového území opět Vinícia, který z první zakončil přesně k tyči.

Real Madrid tak zvítězil 3:1 a do odvety, která se hraje příští středu, půjde tak v daleko lepší náladě.

Manchester City otevřel proti Dortmundu skóre v 19. minutě. Chybu udělal Can, kterému sebral míč Kevin De Bruyne, který následně i skóroval.

Po půlhodině hry byl nařízen pokutový kop ve prospěch domácích. Ale po přezkoumání VARem byla penalta zrušena. Po změně stran byl blízko vyrovnání Haaland, který se opět prosadil svou neskutečnou rychlostí, Ederson ho ale vychytal.

Hrál se hodně aktivní fotbal a góly mohl přidat jeden i druhý tým. Nakonec přišlo vyrovnání šest minut před koncem z kopačky Marca Reuse. Toho našel v náběhu Haaland a zkušený německý šutér už si poradil.

Vše nasvědčovalo tomu, že zápas skončí remízou, ale vše v 90. minutě rozčísl Phil Foden. De Bruyne našel Gündogana, který ještě posunul míč právě na Fodena a ten rozhodl.

Výsledky čtvrtfinále Ligy mistrů:

Real Madrid - Liverpool 3:1 (2:0)
Branky: 27. Vinícius Júnior, 36. Asensio, 65. Vinícius Júnior – 51. M. Salah.

Manchester City - Dortmund 2:1 (1:0)
Branky: 19. De Bruyne, 90. Foden – 84. Reus.

Do Reuse v bundesligovém zápase ostře zajel Vladimír Darida, který pak viděl červenou kartu:

• Házená: SG Flensburg - Handewitt - SC DHfK Leipzig

11:05 12:30