Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

tour de france zpátky v česku

Nibali spěchal na letadlo, proto jsem jel vpředu, říká Kreuziger

Roman Kreuziger
Zdroj: TN.cz

V neděli se dojížděla poslední etapa Tour de France a cyklisté tak zakončili téměř třítýdenní štaci, při které ujeli přes 3500 kilometrů. Na čele byl hodně vidět český cyklista Roman Kreuziger. Dojel si pro vrchařskou prémii a dlouho klábosil se svým bývalým stájovým kolegou Vincenzem Nibalim. O čem si ti dva povídali a jak se mu na letošní Tour dařilo?

Roman Kreuziger skončil na letošní Tour na moc pěkném desátém místě, se ztrátou pouhých 7 minut a 11 sekund na vítěze Chrise Frooma. Z výsledku měl podle svých slov spíše smíšené pocity, ale celkově hodnotí závod pozitivně.

 

Celá Tour byla hodně poznamenána neukázněnými fanoušky, kvůli kterým dokonce Chris Froome musel běžet na Mount Ventoux po svých a bez kola!

 

 

Co si Roman myslí o rozhodnutí organizátorů, kteří Froomovi nakonec časovou ztrátu smazali?

 

"Já myslím, že to bylo správné, že mu ten žlutý dres nechali a vrátili ho k tomu času, kde byl Molema," odpověděl desátý muž letošní Tour.

 

V záverečné etapě byl Roman hodně vidět po boku svého bývalého parťáka ze stáje Liquigas, Vincezna Nibaliho. O čem si povídali?

 

"Vincenzo měl let o půl desáté večer, takže chtěl nastavit tempo, aby stihnul letadlo," smál se letošní mistr republiky v silničním závodě.

Jak vidí svoji budoucnost a do jaké stáje by rád zamířil?

"S manažerem si musíme sednout, ale máme zhruba čtyři nabídky, přičemž mám dva týmy, který se mi docela líbí," odkrývá Kreuziger svoji budoucnost.

 

 

Na otázku, jestli si po náročné Tour dopřeje odpočinek rychle odpovídá, že nic takového nepřipadá v úvahu.

 

"V sobotu mě čeká klasika San Sebastian, tak doufám, že budu mít dobrý nohy a podaří se mi zajet dobrý výsledek," nastiňuje svůj další program.

Rozhodnutí vzdát se olympiády v Riu ho sice mrzí, ale podle svých slov by nebyl po náročných týdnech schopný kvalitně reprezentovat.

"Důvodem bylo, že ten týmový program byl tak náročný, že bych se nestihl kvalitně připravit na OH a cestovat do Brazílie na výlet se mi úplně nechtělo," vysvětluje své rozhodnutí.

 

 

Z celé Tour byl Romanovým nejvěrnějším pomocníkem nezastavitelný týmový kolega Peter Sagan. Přál by si, aby se jejich cesty opět sešly ve společném týmu?

"Hodně lidí nás spojovalo, ale myslím si, že ta pravděpodobnost je velmi malá. Ale třeba se někdy v příštích letech opět setkáme," odpovídá.

 

A na jaké oblíbené jídlo se po třítýdenní zápřahu nejvíc těší?

"Ještě tento týden se musím držet a do soboty budu muset bejt hodnej, ale po San Sebastianu si dopřeju v oblíbené restauraci, kam půjdeme s celým týmem," přibližuje svoji životosprávu.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:45 16:30

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   16:30

   Cape Pioneer Trek Finals

   17:00

   Element (394)

   17:15

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Nova Cup 2019 – Sahara race

 • Nova Sport 2

  • 15:35 16:05

   Carabao Cup Highlights (1)

   16:05

   Element (394)

   16:15

   KITE LIFE (3)

   16:30

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   19:00

   UFC Ultimate knockouts (1)

   19:30

   Glemmride 2019

Celý Program