český samuraj

Jak bude trávit Vánoce český zápasník? Procházka se rozpovídal

Téma:
MMA

Jiřího „Denisu“ Procházku čeká 31. prosince druhá obhajoba titulu polotěžké váhy v japonské organizaci RIZIN. I přes tréninkovou vytíženost si užije doma klidné Vánoce v rodinném kruhu. Nicméně předtím musí nejlepší český MMA zápasník ještě nakoupit dárky.

Procházka (25-3-1) v exkluzivním rozhovoru pro televizi Nova sdělil, jak bude trávit svátky. Do Japonska na svůj zápas odlétá až 26. prosince, a tak si užije české Vánoce. „Do dvacátého pátého budu s rodinou na pohodu trávit domácí chvíle. Tento týden mi končí nejdůležitější fyzická část, pak už to jen v klidu strávit,“ řekl Denisa.
 

MMA šampion, podle svých slov, téměř nemusí držet dietu a může si tak užít vánoční hostinu, nicméně sladkosti vyhledávat nebude. „Cukroví moc nejím, občas něco málo. Já dietu držím až pět dní před vážením. Už mám vycvičené tělo a týden do zápasu se přibližuji 96-95 kg,“ prozradil Procházka, který bude zápasit ve váze do 93 kg.

Správná strava je pro sportovce základ a Procházka nechce svůj trénink zahodit kvůli hromadě bramborovému salátu. „Nepřežírat se blbostma, ale dávat do sebe kvalitní dobré jídlo, které naopak můj výkon zdvojnásobí. Takže se budu cítit skvěle,“ popsal zápasník svůj jídelníček.

Během náročné přípravy, krátce před Štědrým dnem, musel Procházka zajistit vánoční dárky. Naštěstí mu jeho nejbližší připravili tahák. „Co mám v plánu? Nějaké krémičky, nějaké kraviny, blbosti. Vždy dostanu úkoly, seznamy od všech a přesně to nakoupím,“ smál se MMA šampion.

Po Vánocích čeká Procházku první obhajoba titulu, který získal v dubnu 2019, proti C.B. Dollowayiovi (17-9-0). Jeho třináctý zápas v japonském RIZINU je poslední duel stávající smlouvy a možná i poslední vůbec v této organizaci. Český samuraj sám řekl, že svou budoucí cestu vidí v UFC.
 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

David Chmátal TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   19:35 21:20
   21:20

   Element (442)

   21:30

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   21:55

   Parkurová Global Champions - Stockholm

   22:50

   NHL: TOP akce základní části

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Házená: THW Kiel - TBV Lemgo Lippe

   18:55 20:40
   20:40

   Házená: GWD Minden - Eulen Ludwigshafen

   22:05

   NBA: Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks

   00:05

   Element (442)

   00:20

   Rychlá kola (6)

   00:50

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

Celý program