wimbledon návrat do londýna

Byl můj sen tu hrát, říká Kvitová a tvrdí: Vidím život z jiného úhlu

Petra Kvitová
Zdroj: isifa.com
Petra Kvitová

Před půl rokem možná ani sama nevěřila, že se začátkem července opět představí na kurtech svého oblíbeného All England Clubu. Ale je tu. Petra Kvitová vyléčila zraněnou ruku a vrátila se na kurty v plné síle. Před vstupem do turnaje se rozpovídala třeba i o šancích na třetí wimbledonský titul.

Jen několik dní před loňskými Vánocemi se české tenistce Petře Kvitové v mžiku změnil život. Místo přípravy na další tenisovou sezónu musela spěchat na operaci. V jejím prostějovském bytě ji totiž pořezal neznámý útočník, Kvitová utrpěla zranění na levé ruce, tedy té, v níž drží raketu.
 

Fanoušci si možná kladli otázky, zda se česká hráčka ještě někdy vrátí na kurty, sama tenistka si však takové myšlenky nepřipouštěla. A čas ukázal, že měla pravdu. Téměř čtyřhodinová operace proběhla dobře a hladký průběh měla i následná rekonvalescence a rodačka z Bílovce se vrátila na kurt už na konci května v Paříži. Na French Open ji sice vystavila stopku už ve druhém kole Bethanie Matteková-Sandsová, už o necelý měsíc později se radovala z prvního turnajového titulu po zranění, když ovládla klání v Birminghamu.
 

Teď je znovu ve Wimbledonu, na místě, kde v minulosti slavila velká vítězství. I letos patří k favoritkám, spolu s Karolínou Plíškovou vůbec největším. Odhady bookmakerů podpořil tímto směrem jistě i triumf v Birminghamu. „Stále mě překvapuje, jak jsem v Birminghamu hrála.,“ přiznala na tiskové konferenci před začátkem turnaje. „Myslím, že tráva mi dodává sebedůvěru. Vím, že na ni můžu dobře hrát. Cítila jsem se každým kolem lépe. To je dobré znamení,“ věří Kvitová.

Anketa

Jak dopadne Petra Kvitová na letošním Wimbledonu?

Hlasovalo 102 lidí.

„V Birminghamu šla moje hra nahoru, ale nikdy nevíte, jak se zítra probudíte. Uvidíme, jak se probudím v pondělí,“ je česká hráčka opatrná před svým prvním utkáním, v němž narazí na Švédku Larssonovou. „Můj první cíl je hrát co nejlépe v prvním kole. Stále ještě mám co zlepšovat, abych se dostala zpět na nejlepší úroveň,“ má jasno Kvitová, která plní ve Wimbledonu roli nasazené jedenáctky.

Série pěti birminghamských vítězí její očekávání před třetím grandslamem sezóny nijak nezvýšila. „Šest měsíců, kdy jsem nehrála, je dlouhá doba. Hraji dobře, ale pořád mi chybí zápasy. To je něco, co nemůžu natrénovat,“ dobře ví.
 

Proto si dává skromné cíle. „Byl můj sen tady hrát. To byl cíl mé rekonvalescence,“ tvrdí. „A jsem tu. Doufejme, že se nic nestane a já budu stát znovu na travnatém kurtu a hrát na svém oblíbeném místě,“ přeje si.
 

Nepříjemná zkušenost, kterou musela nechtěně podstoupit, změnila její pohled na tenis. „Jsem trochu jiná na hřišti i mimo něj. Vidím tenis a život z jiného úhlu,“ připouští. „Předtím jsem byla před každým zápasem velmi nervózní. Teď vidím, že bych neměla být. V životě jsou důležitější věci než tenis,“ je přesvědčená.

Kvitová
Zdroj: isifa.com

„Na druhou stranu jsem zjistila, jak moc mi tenis chyběl v době, kdy jsem nehrála. Bylo obtížné sledovat holky v televizi, zatímco já jsem seděla na pohovce s rukou v dlaze,“ dává nahlédnout do svých pocitů, které ji během její nucené přestávky provázely. „Zjistila jsem, jak moc tenhle sport miluji. Stále mám tu vášeň, kterou jsem měla,“ dodala.
 

Na to, co se stalo koncem loňského roku, už se snaží nemyslet. „Teď je mým úkolem být v práci. Hrát tenis, cestovat a přemýšlet o tenise. Je mnohem snazší odpovídat na takové otázky. Ale jo, někdy když o tom přemýšlím, mám uvnitř trochu zvláštně,“ přiznává. „Doufám, že jednoho dne bude všechno v pořádku. Myslím, že jsem každý týden lepší,“ zůstává na optimistické vlně Kvitová.
 

A co říká na to, že je spolu s Karolínou Plíškovou pasována na jednu z favoritek na celkové vítězství? „Myslím, že je to dobrá zpráva. Vyhrála jsem v Birminghamu, ona v Eastbourne. Kdoví, kdo vyhraje tady,“ přemítala před novináři. „Ba ne, dělám si legraci,“ podotkla pobaveně.
 

Ale kdoví. Třeba právě letošní Wimbledon vrátí české dvouhře opět grandslamový titul. Vy můžete přímé přenosy z třetího grandslamu sezóny sledovat už od 3. července na kanálech Nova Sport a Voyo.
 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:20

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   03:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   04:00

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 02:50 03:05

   RunTour – Brno

   03:05

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

Celý Program