Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.1. 2019 16:11
kdo má pravdu? jak to celé probíhalo?

VIDEO: Slzy v kauze Kvitová! Svědkyně popsala praktiky policie

Zdroj: TV Nova

Jedním ze svědků kauzy přepadení tenistky Petry Kvitové u brněnského soudu byla současná přítelkyně obžalovaného Radima Žondry. Žaneta Zelená se po stání rozpovídala o policejním vyšetřování, které bylo z jejího pohledu velmi problematické.

Žaneta Zelená tvrdila, že v době, kdy se odehrálo přepadení Petry Kvitové, udržovala s Radimem Žondrou milenecký vztah. Také noc před osudným ránem měl prý Žondra přespávat u ní v Černé Hoře. Důkazem má být asi 30 sms zpráv, které si pár měl osudného rána posílat. 

V mobilu je ani jeden z nich nemá. Operátor by je ale mohl zpětně dohledat. Podle ní byl Žondra v práci na stavbě, když se čin stal. A když jejího milého přijeli zatknout, skončila také v rukou policie.

„Já jsem byla zadržena hned při zadržení pana Žondry. A byla jsem na policii jen kvůli podání svědectví. Jinak jsem vyslechnuta nebyla,“ říká dnes už Žaneta Zelená.


Podle ní si policie možná vybrala Žondru jako ideálního pachatele. „Policie si dělá co, co chce, zve vás na kafíčka. A říká, jak je pan Žondra hyena a jak bude exemplární případ a podobně,“ vypráví.


Ani jednání policie s ní jako se svědkem prý bylo velmi nestandardní a připomínalo nátlak. „Když se k vám chovají jak ke kusu hadru. Doma. A nemůžete jít na záchod ani samotný. A můžete jít jen v doprovodu s ozbrojenýma chlapama. Tak je to těžký, že pane Baláž,“ hledala očima šéfa speciálního vyšetřovacího týmu Tempus.


„Já pracuji ve zdravotnictví a v životě bych si tohle nemohla dovolit, abych se ke svým pacientům takhle chovala. A policie české republiky se takhle může chovat?“
ptá se Žaneta Zelená.


„Abych šla na záchod s ozbrojenýma chlapama? Když už teda, tak tam měla být žena. Upřímně… Aby se ke mně chovali jak ke kusu hadru? Aby mě zabavili moje věci, aniž by se mě někdo zeptal? Aniž by mě nepustili na domovní prohlídku? Kde to jsme? V České republice…“ mluvila už v slzách přítelkyně obžalovaného v kauze přepadení Petry Kvitové.

Hlavní líčení bylo v plánu i ve středu, to ale neproběhne. Soud jej odročil na 5. a 6. února, kdy by měla vypovídat i Kvitová. Vypovídat by měli i dva znalci a další svědci.

ram TN.cz