UFC Z toho mrazí

Brutální KO: Borec z UFC předvedl nejtvrdší úder na světě! VIDEO

Francis Ngannou
Zdroj: Profimedia
Téma:
UFC

Francis Ngannou. To je jméno, které v blízké době bude dost možná zaplavovat zprávy a titulky článků po celém světě. Relativně nová tvář těžké váhy, si dnes připsala jeden z nejděsivějších knokautů v historii UFC a současný šampion Stipe Miocic nebude mít po tom, co viděl, klidné spaní. Francis tímto knokautem také dokázal, proč před nedávnem stanovil nový světový rekord pro nejtvrdší úder na světě.

Dnešní UFC 218 nabídlo spoustu skvělých momentů a jedním z těch, kdo se opravdu blýskl, je bez pochyby Francis Ngannou. Rodák z Kamerunu byl ještě před nedávnem bezdomovec, co se odstěhoval za svým snem do Francie. V té době ani MMA neznal, ale stačili mu čtyři roky a z člověka bez ničeho se dostal na vrchol ve svém sportu.

 

 

V UFC prochází jako nůž máslem a knokautuje jedno jméno za druhým. Dnes na něj však čekal největší test v jeho kariéře. Alistair Overeem, jméno opředené tituly a úspěchy napříč největšími organizacemi po světě. Alistair byl v žebříčku navíc hned za šampionem Miocicem a vítěz třaskavého duelu mezi Overeemem a Francisem měl rozhodnout o vítězi.

 

Nyní ruku na srdce. Nezaslouží si Francis po tomto knokautu šanci bojovat o titul?

 

 

Minulý týden se objevila i zpráva, že právě Francis stanovil světový rekord pro nejtvrdší úder. Překonal tak šampiona K1 Tyrona Sponga, jehož úderu naměřili 114 000 jednotek. Rodilý Kamerunec tuto hranici posunul na 129 161 jednotek.

 

Podle prezidenta UFC Dana Whitea je právě Francis Ngannou na cestě, aby se stal celosvětovou senzací a své jméno posunul na úroveň hvězd, jako je Jon Jones, Ronda Rousey nebo Conor McGregor. Kdo by také tomuto tvrďákovi řekl do očí ne, že?

Související témata:
Lukáš Zduba TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   17:00 18:45
   18:45

   NHL News

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   Fotbal: Montpellier HSC - AS Monaco

   20:45

   Překvapení evropského fotbalu (2)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Basketbal: Keravnos - JDA Dijon

   17:00 18:35
   18:35

   Element (431)

   18:45

   Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA

   19:15

   NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   21:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Nîmes Olympique

   22:45

   Basketbal: Bakken Bears - Iberostar Tenerife

Celý program