Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

conor vs. khabib

Video ukazuje, jak McGregor podváděl! Rozhodčí ho nechal

Conor McGregor na svého posledního soupeře Khabiba Nurmagomedova prostě neměl. Rus ho předčil ve všech směrech a Conorovi nepomohlo ani to, že v zápase podváděl, jak mohl. Několikrát ho dokonce napomínal rozhodčí, několikrát ho nechal porušovat pravidla, ale ani to divokému Irovi na vítězství nestačilo.

Conor měl před zápasem plnou pusu siláckých prohlášení, jako vždy. V kleci ale už tak silný nebyl. Aby svého soka z Ruska porazil, uchýlil se i k zakázaným praktikám. Všechna Conorova porušení pravidel najdete ve videu pod titulkem článku.

 

Podívejte se na záběry, jak po konci zápasu otřeseného Conora napadli v kleci zezadu.

 

V úvodu zápasu si pomáhal při zápasení tím, že Nurmagomedova opakovaně chytal za trenky a tím lépe udržoval svou pozici. Rus si na to stěžoval při zápase rozhodčímu a Herb Dean si toho opravdu v dalším případě všimnul a Conora upozornil.

 

Další zakázanou technikou, která je v MMA zapovězená, a Conor jí opakovaně používal, je chytání se za klec. I když oba borci ve stoje v klinči příliš času nestrávili, Conor si pomáhal zaháčkováním prstů u nohy do pletiva klece, když se snažil přežít na zemi. Jakmile se totiž prsty zahákl, získal pevnou oporu a Khabib s ním pod sebou nemohl manipulovat tak snadno, jak by potřeboval.

 

 

Třetí prohřešek, a ten je možná i nejvážnější, přišel opět v situaci, kdy zoufalý Conor vymýšlel, jak se dostat z nepříjemné pozice pod dominantním Khabibem. Conor totiž v této situaci poslal hodně nepříjemný kop kolenem přímo do obličeje svého soupeře. A kopy do hlavy oponenta na zemi jsou samozřejmě zakázané. Těžko říct, jestli to byl úmysl, nebo jen podvědomá obrana, ale úder tam prostě přilétl.

 

Nutno podotknout, že i Khabib si neodpustil jedno porušení pravidel (jeho šílené řádění po konci zápasu nepočítáme – video najdete zde). Conorovi přiklepl pěkný úder na hlavu na konci prvního kola, bohužel už poté, kolo skončilo.

 

GALERIE: Takto vypadal McGregor před a po zápase s Khabibem

1
/
9
Zdroj: Profimedia
Conor McGregor

 

Ani tato porušení pravidel však Conorovi nepomohla. Khabib ukázal, že je lepším bojovníkem a jeho zápasový rekord je v tuto chvíli neuvěřitelných 27 výher a žádná prohra. McGregor má bilanci v kleci 21 výher a 4 porážky.

hru TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:30 17:00

   Cape Pioneer Trek Finals

   17:00

   Element (394)

   17:15

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   19:15

   Běhej lesy – Bílá

 • Nova Sport 2

  • 16:30 19:00

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   19:00

   UFC Ultimate knockouts (1)

   19:30

   Glemmride 2019

   20:00

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   21:45

   Major League Soccer Highlights (24)

   22:15

   Cyklomagazín (3)

Celý Program