podívejte se takhle dopadl

VIDEO: Podívejte se na první zápas hvězdy UFC Jona Jonese!

Témata:

Jon Jones se právě nachází uprostřed dopingového skandálu, ten ale nic neubírá jeho nesporným zápasnickým kvalitám. A ty byly zřejmé už při jeho prvním profesionálním zápase v roce 2008!

Americký zápasník polotěžké váhy Jon Jones je bezesporu jedním z nejlepších mma fighterů všech dob. Za svou kariéru prohrál jen jeden zápas, ale ani ten prohrát neměl, byl totiž necitlivě diskvalifikován za použití nedovolené techniky proti Matu Hamillovi. A i když se teď víc mluví o jeho dopingovém prohřešku, na internetu se nedávno objevilo video z jeho úplně prvního profesionálního zápasu.Psal se rok 2008, když tehdy jedenadvacetiletý Jones nastupoval do klece ke svému premiérovému profesionálnímu mma zápasu. Bylo to na akci menší organizace Full Force Productions s názvem FFP - UNTAMED 20. Tehdy nikdo netušil, že tento večer navždy změní svět bojových sportů. 12. dubna totiž do klece vkročila budoucí legenda mma, která se pouhé tři roky poté stala šampionem UFC.


Kontroverze hned v prvním zápase


Už první Jonesův zápas ukázal, že jeho dlouhé ruce a nohy mu budou v osmihranné kleci skýtat velkou výhodu. Svého soupeře Bernarda absolutně k ničemu nepustil a po pár vteřinách ho dostal na zem a snažil se využít právě dlouhých končetin k uškrcení svého soka. Bernard se sice dokázal dostat na nohy, po pár desítkách vteřin ho ale Jones krásným strhem poslal na zem, kde ho ukončil. Neodpustil si přitom ale trochu kontroverze.


Hned po strhu totiž zvedl ruku, jako kdyby už zápas vyhrál. To nebylo zrovna sportovní a všimli si toho i komentátoři zápasu. „Krásný suplex, ale také zbytečné machrování,“ řekl jeden z komentátorů, který se pozastavil i nad zbytečným kopem v závěru, kdy už se soupeř nebránil.„Měl by se naučit trochu slušného chování,“ okomentovali Jonesovu techniku. Na obranu Jonese nutno dodat, že rozhodčí ještě zápas neukončil, jeho kop tak byl podle pravidel. Etická a sportovní rovina je úplně něco jiného.


Nutno dodat, že Jones byl už tehdy skvělým zápasníkem, ale také kontroverzním, což ve své kariéře potvrdil opravdu mnohokrát.

hrc TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Házená: Füchse Berlín - Rhein-Neckar Löwen

   12:35

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

 • Nova Sport 2

  • 03:05 05:35

   NBA: Golden State Warriors - Portland Trail Blazers

   09:00

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   10:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   11:15

   FIVB Beach Volleyball – Jinjiang

   13:00

   Fotbal: Sporting Kansas City - Seattle Sounders FC

   14:45

   Barcelona Spartan Race

Celý Program