Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

podívejte se takhle dopadl

VIDEO: Podívejte se na první zápas hvězdy UFC Jona Jonese!

Témata:

Jon Jones se právě nachází uprostřed dopingového skandálu, ten ale nic neubírá jeho nesporným zápasnickým kvalitám. A ty byly zřejmé už při jeho prvním profesionálním zápase v roce 2008!

Americký zápasník polotěžké váhy Jon Jones je bezesporu jedním z nejlepších mma fighterů všech dob. Za svou kariéru prohrál jen jeden zápas, ale ani ten prohrát neměl, byl totiž necitlivě diskvalifikován za použití nedovolené techniky proti Matu Hamillovi. A i když se teď víc mluví o jeho dopingovém prohřešku, na internetu se nedávno objevilo video z jeho úplně prvního profesionálního zápasu.Psal se rok 2008, když tehdy jedenadvacetiletý Jones nastupoval do klece ke svému premiérovému profesionálnímu mma zápasu. Bylo to na akci menší organizace Full Force Productions s názvem FFP - UNTAMED 20. Tehdy nikdo netušil, že tento večer navždy změní svět bojových sportů. 12. dubna totiž do klece vkročila budoucí legenda mma, která se pouhé tři roky poté stala šampionem UFC.


Kontroverze hned v prvním zápase


Už první Jonesův zápas ukázal, že jeho dlouhé ruce a nohy mu budou v osmihranné kleci skýtat velkou výhodu. Svého soupeře Bernarda absolutně k ničemu nepustil a po pár vteřinách ho dostal na zem a snažil se využít právě dlouhých končetin k uškrcení svého soka. Bernard se sice dokázal dostat na nohy, po pár desítkách vteřin ho ale Jones krásným strhem poslal na zem, kde ho ukončil. Neodpustil si přitom ale trochu kontroverze.


Hned po strhu totiž zvedl ruku, jako kdyby už zápas vyhrál. To nebylo zrovna sportovní a všimli si toho i komentátoři zápasu. „Krásný suplex, ale také zbytečné machrování,“ řekl jeden z komentátorů, který se pozastavil i nad zbytečným kopem v závěru, kdy už se soupeř nebránil.„Měl by se naučit trochu slušného chování,“ okomentovali Jonesovu techniku. Na obranu Jonese nutno dodat, že rozhodčí ještě zápas neukončil, jeho kop tak byl podle pravidel. Etická a sportovní rovina je úplně něco jiného.


Nutno dodat, že Jones byl už tehdy skvělým zápasníkem, ale také kontroverzním, což ve své kariéře potvrdil opravdu mnohokrát.

hrc TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:10

   Slovak Championship Open

   16:10

   Tour de Mont Blanc

   16:40

   Evropská liga 2019

   17:40

   Magazín Evropské ligy (1)

   18:30

   Studio Evropské ligy

   18:45

   Eintracht Frankfurt - Arsenal FC

 • Nova Sport 2

  • 15:05 16:05

   Evropská liga 2019

   16:05

   SK Slavia Praha v Evropské lize 2019

   16:35

   UFC Unleashed (6)

   17:25

   UFC Unleashed (7)

   18:15

   MAXI TIP Poker Tour (17)

   18:45

   PSV Eindhoven - Sporting CP

Celý Program