play off jatka v nhl

Ondřej Palát po nevybíravém zákroku

NHL je tvrdou a nekompromisní soutěží. A v play off se to platí dvojnásob. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil český hokejista Ondřej Palát z Tampy Bay. Ve druhém zápase série proti Detroitu (5:2) schytal tvrdou a zároveň dost kontroverzní ránu do hlavy! Měl ale štěstí a utkání nakonec dohrál.

Plno ostrých a tvrdých střetů a na závěr hromadná bitka. Přesně v takovém duchu se nesl druhý zápas mezi Tampou a Detroitem. Vyhrocené utkání mezi dvěma známými a velkými rivaly odstartoval v úvodní třetině svým hitem mladík v sestavě Detroitu Dylan Larkin, který na hraně pravidel srazil domácího Jonathana Drouina. Poprvé tekla krev. Rozhodně to ale nebylo naposledy.

Když duel dospěl do své poloviny, obránce Tampy Victor Hedman trefil hostující legendu Pavla Dacjuka holí tak nešťastně, že mu vyrazil několik zubů. Ještě před druhou přestávkou se ale Red Wings pomstili. A obětí nebyl nikdo jiný než Ondřej Palát.

Pětadvacetiletý útočník si s pukem nabruslil za branku Detroitu, ale o puk přišel a pak to přišlo. Zrovna, když se chtěl otočit směrem do hřiště, přiřítil se americký obránce Danny DeKeyser a českého šikulu trefil rovnou do hlavy.

Palát zůstal po nárazu do mantinelu chvíli ležet na ledě, zatímco se v rohu kluziště strhla hromadná rvačka. Rodák z Frýdku-Místku ale nakonec vyšel z hrozivě vyhlížejícího zákroku relativně v pořádku. Zamířil sice na střídačku, ale do hry se zase brzy vrátil.

Ani tohle ale nebylo ten večer všechno. Ta největší řež přišla v posledních vteřinách třetí třetiny. Rozzlobený Brad Richards se před bránou domácích pustil do českého beka Andreje Šustra a hromadná bitka byla na světě. Rozhodčí nakonec rozdali celkem 119 trestných minut.

Rány a tresty nakonec méně bolely hráče Tampy. Lightning vyhráli 5:2 a v sérii hrané na čtyři vítězné duely vedou už 2:0.