Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Divočina

Jak fans Liverpoolu napadli autobus Citizens? Odtajněné VIDEO!

Příjezd hráčů Manchesteru City na Anfield Road k zápasu čtvrtfinále Ligy mistrů provázely výtržnosti. Na jejich autobus létaly nejrůznější předměty, včetně lahví od piva a petard. Nyní se na internetu objevilo video zachycující šílené chování domácích příznivců. Po utkání lékaři Citizens ve stejných místech neváhali riskovat své zdraví a poskytly první pomoc zraněné fanynce Liverpoolu.

Málokdy se stane, že se proti sobě v Lize mistrů postaví týmy z měst, které od sebe dělí pouze 55 kilometrů. Proto utkání doprovázela zvýšená bezpečnostní opatření, ale ani ta evidentně nebyla dostatečná.

 

Fanoušci Reds hosty ve svém městě "přivítali" házením plechovek, kamenů a nejrůznější pyrotechniky. Scéna spíše připomínala lidové povstání nežli situaci před fotbalovým utkání.

 

 

O tom se ostatně můžete přesvědčit ve videu z klubového autobusu, které se objevilo na sociálních sítích. Na záběrech je vidět, jak na přední sklo dopadají nejrůznější předměty, řidič přes desítky zapálených dýmovnic téměř nevidí na cestu.

 

V autobusu se ozývají nervózní výkřiky cestujících. „Vždyť věděli, že se to stane,“ říká jeden z nich. Druhý mu odpovídá: „Budeme potřebovat nový autobus... Zkur**** hajzlové... Doufám, že to všichni uvidí... Tohle je nejzas******* město v Anglii.“

 

 

Klub za řadění svých fanoušků bude pykat. UEFA s ním zahájila správní řízení za porušení disciplinárních regulí, ale jeho výsledek nebude znám do konce sezóny.

 

Vyzdvihnout je naopak potřeba odvahu lékařů Manchesteru City, kteří při odjezdu ze stadionu zpozorovali zraněnou ženu, donutili zastavit autobus a spěchali ji poskytnout první pomoc.

 

Očití svědci řekli Daily Mirror, že autobus na ně čekal do příjezdu záchranné služby v podobných místech, kde před několika hodinami došlo ke zmíněnému incidentu. „City by měli být hrdí na svůj personál. Hodně to vypovídá o to, jací jsou to lidé, když jsou ochotni poskytnout pomoc poté, co zažili tak děsivé přivítání,“ řekl jeden z nich. Nezbývá než souhlasit.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   10:35

   Kart Grand Prix Le Mans

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Pioneer Trek

   11:30

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   10:40

   Cyklomagazín (3)

   10:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   Glemmride 2019

   12:30

   Infinite Trail

Celý Program