Dvojitý knockout

VIDEO: Oba zápasnici po tvrdém háku v kleci lehli na zem

Eder Lopes vs. Diogo Neves
Zdroj: repro Youtube.com
Eder Lopes vs. Diogo Neves
Téma:
MMA

Dění ve světovém MMA a profesionálním boxu minulý měsíc úplně zastínilo události menších organizací. Přitom v Portugalsku se na turnaji Enfusion ECE 2 podařilo zápasníkům hlavního duelu něco nevídaného. Uzemnili se ve stejnou chvíli.

Začátkem listopadu proběhl v Lisabonu turnaj organizace Enfusion ECE. V hlavním zápase se proti sobě postavil dvaadvacetiletý Eder Lopes a jednatřicetiletý Diogo Neves. V prvním kole si poměřili, kdo má tvrdší bradu. Knockdownovali se ve stejný moment.
 

V ostré výměně úderů oba zápasnici vyslali levý hák. Oba údery zasáhly brady soupeře a ti se skáceli na podlahu klece. Nicméně dvojnásobný světový šampion v kickboxu Lopes se po úderu rychle vzpamatoval a vyskočil zpět na nohy. Zatímco Portugalec Neves zůstal ležet a několik minut ho probírali doktoři.


 

Technicky se tak jednalo o knockdown a knockout, ale i tak to byl famózní kousek, který je k vidění jen vzácně. Podobně se na zem poslali například i zápasnici Fedor Emelianenko s Mattem Mitrionem na galavečeru Bellator NYC v roce 2017.


 

Turnaj, na kterém se oba zápasnici v listopadu uzemnili, proběhl v rámci nově vznikajícího ECE Cage fight, které je pod záštitou MMA organizace Enfusion.

Galavečer se lišil od klasických smíšených bojových umění, neboť zápasy probíhají  v postoji, jsou povolené údery hlavou a všemi končetinami, ale nebojuje se na zemi.


 

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   18:05 20:15
   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: Anaheim Ducks - Winnipeg Jets

   22:45

   NHL - TOP momenty sezony

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   19:00 21:10
   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   22:15

   CZECH Classic Open 2020

   22:30

   TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program