Dvojitý knockout

VIDEO: Oba zápasnici po tvrdém háku v kleci lehli na zem

Eder Lopes vs. Diogo Neves
Zdroj: repro Youtube.com
Eder Lopes vs. Diogo Neves

Dění ve světovém MMA a profesionálním boxu minulý měsíc úplně zastínilo události menších organizací. Přitom v Portugalsku se na turnaji Enfusion ECE 2 podařilo zápasníkům hlavního duelu něco nevídaného. Uzemnili se ve stejnou chvíli.

Začátkem listopadu proběhl v Lisabonu turnaj organizace Enfusion ECE. V hlavním zápase se proti sobě postavil dvaadvacetiletý Eder Lopes a jednatřicetiletý Diogo Neves. V prvním kole si poměřili, kdo má tvrdší bradu. Knockdownovali se ve stejný moment.
 

V ostré výměně úderů oba zápasnici vyslali levý hák. Oba údery zasáhly brady soupeře a ti se skáceli na podlahu klece. Nicméně dvojnásobný světový šampion v kickboxu Lopes se po úderu rychle vzpamatoval a vyskočil zpět na nohy. Zatímco Portugalec Neves zůstal ležet a několik minut ho probírali doktoři.


 

Technicky se tak jednalo o knockdown a knockout, ale i tak to byl famózní kousek, který je k vidění jen vzácně. Podobně se na zem poslali například i zápasnici Fedor Emelianenko s Mattem Mitrionem na galavečeru Bellator NYC v roce 2017.


 

Turnaj, na kterém se oba zápasnici v listopadu uzemnili, proběhl v rámci nově vznikajícího ECE Cage fight, které je pod záštitou MMA organizace Enfusion.

Galavečer se lišil od klasických smíšených bojových umění, neboť zápasy probíhají  v postoji, jsou povolené údery hlavou a všemi končetinami, ale nebojuje se na zemi.


 

DC TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:50

   Florbal: Steelers - LASB

   14:50

   Sestřih Evropské ligy UEFA (6)

   15:20

   Rychlá kola (12)

   15:50

   Galavečer motoristického sportu 2019

   17:00

   Fotbal: FC Metz - Olympique Marseille

   18:45

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   Fotbal: Lille OSC - Montpellier HSC

   14:45

   Element (402)

   15:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Racing Strasbourg

   16:45

   Rychlá kola (12)

   17:10

   NBA: New Orleans Pelicans - Orlando Magic

   19:10

   UFC Now (24)

Celý Program