Publikováno 12. 3. 2017
UFC Noc bojů

VIDEO: Kandidát na KO roku i Gastelumova demolice Belforta!

Gastelum
Zdroj: Profimedia

V Brazílii to ještě nyní duní. Některé domácí hvězdy zazářily, jiné naopak okusily hořkost porážky. Pro nestranného diváka se však jednalo o povedený večer, kde o knokauty, submise ani vyrovnané bitvy nebyla nouze. A když je řeč o knokautech, tak dnes se zrodil horký kandidát na cenu knokaut roku!

Vitor Belfort nemá zapotřebí dokazovat, zda do UFC patří. Označení legendy mu nikdo již nevezme, ale nastupující generace, která na jeho zápasech vyrůstala, si s ním velmi ráda změří síly. Sám Kelvin Vitora vyzval a po dnešku toho rozhodně nelituje. V Brazílii podává Belfort nejlepší výkony, ovšem dnes ho domácí půda nezachránila. Technicky vybavený Gastelum postupoval s klidem a nenechal se zaplést do divoké přestřelky, kde Vitor exceluje.

 


Naopak si vyčkal na svou chvilku a dvěma dlouhými kombinacemi poslal legendu k zemi. Pro o čtrnáct let mladšího vyzyvatele je to skvělý zápis do zápasnického životopisu. A v porážení legend by rád pokračoval, jelikož v oktagonu hned vyzval samotného Andersonu Silvu na UFC 212 konané opět v Brazílii, tak se nechme překvapit, zda bývalý šampion výzvu přijme.

 


Statut ikony dnes doslova vytesal do skály Mauricio „Shogun“ Rua. V postojářské vitvě s Gianem Villantem létaly smrtící údery až nebezpečně často. Shogun je stále nebezpečný a všem připomněl, proč byl před pár lety postrachem všech lehčích těžkých vah. Gian měl pochopitelně respekt, což se na výkonu bohužel projevilo a nedokázal se řádně uvolnit. Proto Shogun v druhém kole využil svázanosti svého soupeře a vypustil kombo jako z učebnice bojových sportů. Po kombinací snad 20 úderů se u pletiva Villante skácel k zemi a Shogun opět zvedl vítězně ruce nad hlavu. Nyní má dokonce sérii tří výher v řadě.

 

 

Opravdová třešnička na pomyslném brazilském dortu patří Barbozovi. Již včera jsme varovali, že jeho postoj vždy slibuje velkou podívanou a knokauty, jak z jiné galaxie pro něj nejsou problém. Beneil Dariush se ukázal být více než rovnocenným soupeřem až do poloviny druhého kola. Naskočeným kolenem nachytal útočícího Dariushe a zvuk nahání až husí kůži. Koleno trefilo přímo bradu, což znamenalo okamžitý konec, jak poznal i sám Brazilec. Barboza je jednoduše zápasník, jež je schopný ukončit jakýkoliv zápas během vteřiny.

 

 

Lukáš Zduba TN.cz