Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz
Jaromír Jágr byl na oslavách 70 let Omsku. Viděl i slušnou bitku.
Richard Wagner
23.11. 2020 20:24

Parádní podívanou si užil legendární Jaromír Jágr, který byl coby VIP host na pondělním, klání mezi Omskem a Kazaní, kde Avantgard slavil výročí 70 let od založení klubu. Střetnutí nabídlo hned v první třetině ostrou bitku, když se do sebe pustili Andrej Stas a Dmitrij Voronkov.

Kladenský rodák strávil v Omsku část výluky v sezóně 2004/05 a posléze tam působil tři roky v roli kapitána. Nedí tedy divu, že muž, který výrazně pomohl k vítězství v základní části v roce 2011, je dodnes váženou osobou.

Proto je vždy vítaným hostem nejen na tribuně, kde právoplatně usedá v lóži s legendami sobě rovnými. Třeba s Vladislavem Treťjakem, který plní funkci prezidenta ruského hokejového svazu.

Přizvaný byl i k výročí 70 let od založení klubu, kde ve 181 zápasech zaznamenal 73 gólů a 92 asistencí.

Jágr se na tribuně rozhodně nenudil. Už v první třetině se do sebe pustili Stas s Voronkovem. Oba si vyměnili několik tvrdých ran a hostující hráč nakonec strhl toho domácího k ledu k nelibosti na tribunách přítomných diváků Jestřábů.

Náplastí na porážku v bitce bylo ale jednoznačné vítězství domácího celku v poměru 3:0, ke kterému výrazně přispěl i čistým kontem brankář Šimon Hrubec.

O dva góly se postaral útočník se zkušenostmi z NHL Corban Knight a dva body si zapsal i mladý Fin Oliwer Kaski.

Z českých zástupců se dařilo ještě Ondřejovi Vitáskovi, který otevřel skóre zápasu na ledě Kunlunu. Střetnutí posledních celků divzí nakonec skončilo vězší radostí pro Vitáskovu Rigu, která slavila v prodloužení.

Průběžný lídr celé Kontinentální hokejové ligy CSKA Moskva na vlastním ledě dostlova vyhořel a proti Novosibirsku prohrál 1:5.