dobré i špatné

VIDEO: Fanoušci se vysmívají Messimu, umí stále hrát fotbal?

Lionel Messi
Zdroj: Profimedia
Lionel Messi
Jiří Průša
Jiří Průša
4.1. 2021 12:24
Téma:

Lionel Messi má další důvod k radosti. Asistencí na jediný gól zápasu Barcelony s Huescou dosáhl na skvělý milník 300 gólových přihrávek v kariéře. Jenže i přes tento úspěch se mu fanoušci smějí. V utkání totiž předvedl několik velmi nepovedených akcí.

Argentinský útočník si připsal 260. asistenci za Barcelonu a v součtu s čtyřiceti z reprezentace mu to dává parádních 300 gólových přihrávek v kariéře. Jenže v den dosažení tohoto milníku nepředvedl zrovna svůj nejlepší výkon a stal se terčem posměchu.

 

Proti Huesce Messi několikrát zpackal zakončení. Nejvíce vyčnívá pokus o akrobatický kop ve skoku, který měl k ohrožení brány opravdu daleko.

 

"Po té Messiho střele jsem se válel smíchy," napsal jeden z fanoušků na Twitter po nepovedené ráně z voleje.

Další z fanoušků přidal dokonce kompletní Messiho "highlighty" z celého zápasu. Ve dvou případech elitní střelec přestřelil bránu o několik metrů a také jeho rozehrávka přímého kopu z nebezpečné vzdálenosti byla prachbídná.

Fanoušci se proto ptají, kde jsou Messiho světové výkony. 33letý rodák z Rosaria toho naběhá mnohem méně než dříve a v aktuální sezoně to není nijak slavné ani s góly. Po celou kariéru si v lize drží gólový průměr kolem jedné branky na zápas, ale nyní má v patnácti zápasech "pouhých" sedm gólů.

 

Většina útočníků by takovouto bilanci brala všema deseti, jenže u legendy Barcelony je to podprůměrný výkon. Vzhledem k tomu, že v létě Messimu končí smlouva, by měl zabrat, aby o něj top týmy světa vůbec měly zájem.

Nejčastěji se skloňuje jeho případný letní odchod do Manchesteru City, ale je otázkou, zda o něj Pep Guardiola vůbec bude mít zájem. Pokud stárnoucí forvard nezlepší svou produktivitu, je možné, že pro Citizens nebude atraktivní posilou.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

   13:05 13:35
   13:35

   Český motorsport 2021 (1)

   14:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

   14:15

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto3)

   15:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink MotoGP)

   16:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto2)

 • Nova Sport 2

  • AS Řím - AFC Ajax

   13:00 14:45
   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   18:05

   Házená: THW Kiel - Bergischer HC

   19:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   20:00

   Magazín NBA Action (17)

Celý program