Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

novasport 2 téměř ztracený postup

VIDEO: Evropská liga, Viktoria Plzeň - Rapid Vídeň 1:2

Fotbalisté Plzně v Evropské lize potřetí za sebou prohráli, když doma podlehli Rapidu Vídeň 1:2. Rakouský celek si předčasně zajistil postup ze skupiny, naopak Plzeň už má jen teoretickou šanci. Musí vyhrát oba zbývající zápasy a doufat, že Rapid vyhraje i na hřišti Villarrealu.

Český mistr sice měl po celé utkání převahu, vytěžil z ní ale jen gól Jana Holendy. Nepohlídal si ale dva brejky soupeře, z kterých rozhodl dvěma zásahy Phillipp Schobesberger.
 

"Jsme zklamaní z výsledku, představovali jsme si lepší. Rozhodly naše individuální chyby směrem dozadu, dostali jsme laciné branky, kdy se Franta Rajtoral nechytil s hráčem. Navíc jsme neměli potřebnou kvalitu směrem dopředu," řekl trenér Plzně Karel Krejčí. "Chtěl jsem vyhrát, abychom byli zpátky v boji o postup. To se nepovedlo a teď je situace kritická. Zápas to nebyl špatný, kluci to odmakali, ale byly tam situace, které jsme měli uhrát lépe," dodal.
 

Plzeň před dvěma týdny prohrála ve Vídni 2:3 a byla jí vyčítána malá aktivita. Tomu se dnes snažila vyvarovat a od začátku diktovala tempo hry. Měla územní převahu, kombinovala, ale přes pozornou obranu Rapidu se těžko dostávala.
 

Naopak Rapid potvrzoval, že má velmi nebezpečné protiútoky. Už ve 13. minutě utekl Schobesberger Rajtoralovi, dostal kolmou přihrávku za obranu a s přehledem překonal brankáře Kozáčika. Za deset minut se stejný hráč opět hnal na Kozáčika po další skvělé kolmé přihrávce, tentokrát ho však dotírající Procházka vyvedl z klidu a rakouský záložník těsně minul.
 

Plzeň měla velké problémy s napadáním soupeře, po půlhodině hry se však domácí přece jen začali prosazovat do koncovky. Jenže Hořava po Limberského centru vystřelil z voleje těsně vedle stejně jako Kovařík po Kolářově individuální akci.

Po změně stran tlak Plzně ještě zesílil, ale šlo o platonickou převahu. Viktoriáni sice byli aktivní, zamkli soupeře a snažili se, ale do šancí se nedostávali. Jen Kovařík z přímého kopu zahrozil, ale obrana srazila střelu vedle.
 

Změna přišla 20 minut před koncem, kdy trenér Krejčí poslal do hry druhého útočníka Holendu, který se hned dostal do šance, ale trefil jen tyč. Vzápětí ale přišla další akce, Kovařík přihrál a nehlídaný Holenda propálil brankáře Novotu.
 

Domácí se nadechovali k obratu, ale místo toho přišel druhý gól Rapidu. Za obranou se znovu objevil aktivní Schobesberger a běžel sám na Kozáčika. V rozhodující chvíli sice upadl, jenže tak šťastně, že při pádu nechtěně vystřelil a překonal vybíhajícího brankáře.
 

"Tam se to utkání zlomilo. Kdyby to ještě chvíli zůstalo 1:1, tak věřím, že bychom to zvládli. Takto mohu jen pogratulovat Rapidu k postupu," řekl Krejčí. "Věřili jsme, že to s podporou našich diváků otočíme. Měli jsme po gólu tlak, ale v té naší euforii přišel soupeřův brejk, který rozhodl. Bylo to se štěstím, ale spíše šlo o to, že se do té šance vůbec dostal," litoval kapitán Václav Procházka.
 

Plzeň mohla ještě jednou srovnat, ale Ďurišovu střelu po rohovém kopu reflexivně vyrazil brankář Novota. Víc už domácí nevymysleli, naopak přečkali několik nebezpečných brejků soupeře do otevřené obrany. "Tam už bylo vidět, že cítíme, že nám postup utíká mezi prsty," dodal Procházka.

čtk

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:00 19:30

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   19:30

   Element (392)

   19:40

   Mistrovství světa SKIF 2019

   21:30

   Večerní Sportovní noviny

   21:35

   Attakwas Extreme

   22:05

   Fotbal: Atlanta United FC - D.C. United

 • Nova Sport 2

  • 14:05 18:00

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

   18:30

   UFC Now (17)

   19:20

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   20:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

Celý Program