Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.3. 2017 19:57
bezohlednost nepříjemná zkušenost

VIDEO: Drama na dálnici. Šílenec vybržďoval fotbalisty Liberce

Zdroj: TV Nova

Autobus fotbalistů Slovanu Liberec, kteří jeli na pohárový zápas do Tábora, ve 100 kilometrové rychlosti, vybrzdil jiný řidič. Někteří z hráčů spadli na zem, ale naštěstí se nikomu nic vážného nestalo. Případ bude mít dohru. Nebezpečného řidiče totiž při manévru natočila kamera a záznam už zkoumají policisté.

Byla to vlastně taková pohodová středa. Fotbalisté Liberce jeli na pohárový zápas do Tábora, kde pak vyhráli nad Táborskem 3:1. Jenže po cestě si prožili pořádnou nepříjemnost. Desetitunový autobus musel ze stovky zpomalit na čtyřicítku. To nikdo z libereckého týmu nečekal. Dva fotbalisté, kteří stáli v uličce, upadli.


"V třetím pruhu hoši! Je tohle normální? To udělal schválně!" Audiozáznam z útrob libereckého autobusu zní výmluvně. Hráči opravdu měli strach.


"Já osobně jsem stál a fakt jsem jako spadnul, takže jsem vůbec nevěděl, co se děje. A kluci, co tam měli, ať už pití nebo nějaký jídlo, tak všechno popadalo. Bylo to silný," připouští Egon Vůch.


Nepříjemný pocit to byl i pro řidiče autobusu. "Když tam máte takhle přes 30 lidí, tak si myslím, že to je dost nebezpečný," říká šofér libereckých fotbalistů Jiří Štěch.

Slovan Liberec
Zdroj: profimedia.cz

"Bylo volno. Auto bylo hodně vzadu, tak jsem začal předjíždět. Předjel jsem jeden osobák, druhý. Předjel jsem kamion a pak úplně z pravého pruhu tam prokličkoval citroen a v tom třetím pruhu nám šlápl na brzdu. Kdybych to nedobrzdil, tak by došlo k ráně. Měl bych rozbitý předek, on zadek. A co by dělala ta další auta za námi, to nevím," vypráví.


Řidič pak ještě autobus blokoval dalších 20 vteřin. Šofér fotbalistů proto raději lehce stál na brzdě, aby světly varoval řidiče za sebou, že se před ním něco děje. "Mohli jsme v tu chvíli jet tak 40kou. A to je myslím dost nebezpečné ve třetím pruhu dobrzdit na těch 40," dodává Štěch.


Když řidič nabyl dojmu, že fotbalisty pořádně vytrestal, přejel do pravého pruhu a na prvním sjezdu odbočil.


Incident se stal na 6. kilometru dálnice D1 u Průhonic ve směru na Brno. Od čtvrtečního večera se případem zabývá i liberecká policie. Má k dispozici videozáznam i s registrační značkou řidiče.

 

Ivan Berka, ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 22:45 23:00

   NHL News

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   01:05

   Natural Track Luge - World Championship

   01:35

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 21:00 23:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   23:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   00:45

   Major League Soccer Highlights (8)

   01:15

   Premier League Darts 2019

   09:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   10:40

   UFC Unleashed (3)

Celý Program