Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

bezohlednost nepříjemná zkušenost

VIDEO: Drama na dálnici. Šílenec vybržďoval fotbalisty Liberce

Autobus fotbalistů Slovanu Liberec, kteří jeli na pohárový zápas do Tábora, ve 100 kilometrové rychlosti, vybrzdil jiný řidič. Někteří z hráčů spadli na zem, ale naštěstí se nikomu nic vážného nestalo. Případ bude mít dohru. Nebezpečného řidiče totiž při manévru natočila kamera a záznam už zkoumají policisté.

Byla to vlastně taková pohodová středa. Fotbalisté Liberce jeli na pohárový zápas do Tábora, kde pak vyhráli nad Táborskem 3:1. Jenže po cestě si prožili pořádnou nepříjemnost. Desetitunový autobus musel ze stovky zpomalit na čtyřicítku. To nikdo z libereckého týmu nečekal. Dva fotbalisté, kteří stáli v uličce, upadli.


"V třetím pruhu hoši! Je tohle normální? To udělal schválně!" Audiozáznam z útrob libereckého autobusu zní výmluvně. Hráči opravdu měli strach.


"Já osobně jsem stál a fakt jsem jako spadnul, takže jsem vůbec nevěděl, co se děje. A kluci, co tam měli, ať už pití nebo nějaký jídlo, tak všechno popadalo. Bylo to silný," připouští Egon Vůch.


Nepříjemný pocit to byl i pro řidiče autobusu. "Když tam máte takhle přes 30 lidí, tak si myslím, že to je dost nebezpečný," říká šofér libereckých fotbalistů Jiří Štěch.

Slovan Liberec
Zdroj: profimedia.cz

"Bylo volno. Auto bylo hodně vzadu, tak jsem začal předjíždět. Předjel jsem jeden osobák, druhý. Předjel jsem kamion a pak úplně z pravého pruhu tam prokličkoval citroen a v tom třetím pruhu nám šlápl na brzdu. Kdybych to nedobrzdil, tak by došlo k ráně. Měl bych rozbitý předek, on zadek. A co by dělala ta další auta za námi, to nevím," vypráví.


Řidič pak ještě autobus blokoval dalších 20 vteřin. Šofér fotbalistů proto raději lehce stál na brzdě, aby světly varoval řidiče za sebou, že se před ním něco děje. "Mohli jsme v tu chvíli jet tak 40kou. A to je myslím dost nebezpečné ve třetím pruhu dobrzdit na těch 40," dodává Štěch.


Když řidič nabyl dojmu, že fotbalisty pořádně vytrestal, přejel do pravého pruhu a na prvním sjezdu odbočil.


Incident se stal na 6. kilometru dálnice D1 u Průhonic ve směru na Brno. Od čtvrtečního večera se případem zabývá i liberecká policie. Má k dispozici videozáznam i s registrační značkou řidiče.

 

Ivan Berka, ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:35

   Mistrovství světa SKIF 2019

   01:35

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: St.Louis Blues - vítěz Stanley Cupu 2019

 • Nova Sport 2

  • 00:25 02:10

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

   03:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:25

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   11:50

   RunTour – Liberec

Celý Program