bez bázně slova před zápasem

VIDEO: Costa perlil česky. Derby? To je zápas o Prahu i republiku!

Téma:

Pražské derby je událost. A zvlášť po létě, kdy Slavia i Sparta utrácely velké peníze. Těší se na něj i Costa Nhamoinesu, který předstoupil před novináře a opravdu překvapil parádní češtinou! Po čtyřech letech v Praze opravdu umí!

Je to o ochotě, učit se. Někteří cizinci o češtinu vůbec nemají zájem. Sparťanský zadák Costa ale tenhle případ není. Před ostře sledovaným derby si troufl na rozhovor před kamerami. A i jeho slova měla váhu.


"Bude to velmi těžký zápas, ale chceme získat všechny body. Derby, to není normální zápas - je to něco víc. Je to prestiž pro fanoušky, je to prestiž i pro nás, hráče. Je to zápas o město, o Prahu, o Českou republiku,"
vyprávěl fotbalista, který se narodil v zimbabwském Harare.


Sparta neměla dobrý vstup do sezony, skončila v pohárové Evropě a na první příčku ztrácí už 8 bodů. "V tenhle moment zapomeneme na to, co bylo. tenhle zápas, to je jako nová sezona. Jako kdyby byly v lize jen dva týmy," říká Costa o významu derby.


O tom, že měli červenobílí náročnější program, ale spekulovat nechce. "Je to jejich problém, nekoukáme jak hrají. Koukáme na sebe, protože je to důležitý zápas pro Spartu - pro nás.
Costa je momentálně v týmu Sparty jedním z mužů, kteří pomáhají s adaptací posil. "Jasně, pomáháme si každý den, nové hráče učím. Ale i když jsem jeden ze starších, učím se i já od těch starších, jako jsou Lafi, Bičík nebo Rosický..."


Costa Nhamoinesu pravděpodobně nastoupí v základní sestavě Sparty, Letenští totiž v posledních duelech stabilizovali sestavu a zadní řada dostala už jasnější tvar.

Související témata:
ram Nova Sport

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Katalánska (závod Moto2)

   13:05 14:45
   14:45

   MotoGP - VC Katalánska (závod MotoGP)

   16:00

   Florbal: SPV - TPS

   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Girondins Bordeaux - OGC Nice

   12:55 14:55
   14:55

   Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   16:55

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

Celý program