moderní technologie

Video bude všude! Od příští sezony by měl být VAR na všech zápasech

Systém VAR v akci
Zdroj: Profimedia
Systém VAR v akci
Téma:

Ligová fotbalová asociace a Fotbalová asociace České republiky se dohodly na spolupráci. Od příštího ligového ročníku by měla mít nejvyšší česká fotbalová liga na všech osmi ligových utkáních přítomný systém VAR. V současnosti se video používá každé ligové kolo pouze na čtyřech zápasech.

„FAČR dlouhodobě avizuje podporu rozvoje systému VAR a jsem tak rád, že se vzájemné debaty s LFA nad tímto tématem, přesunuly nyní ke společnému a zcela konkrétnímu cíli. Ten je jasně definovaný v podobě dostat systém videorozhodčího plošně na všechna utkání nejvyšší soutěže a věřím, že se nám díky koordinované snaze obou asociací podaří tento cíl v poměrně krátkém časovém období naplnit," uvedl k uzavření memoranda předseda FAČR Martin Malík.


„Pevně věřím, že se nám společnými silami brzy podaří najít optimální technické řešení pro nasazení VAR do všech osmi zápasů každého kola nejvyšší soutěže a tím dosáhneme dlouhodobého záměru LFA, která stála u samého zrodu projektu jako vůbec jedna z prvních na světě. Pracujeme na tom již několik sezón a jsem rád, že takto veřejně deklarujeme společný záměr a cíl i s FAČR. Současně také pracujeme na tom, abychom měli videorozhodčí na všech čtyřech utkáních baráže ještě v probíhajícím soutěžním ročníku,“
prohlásil Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace.


Systém VAR je stále teprve ve svých začátcích a často schytává kritiku. Fanoušci mnohdy neví, jestli má učinit rozhodnutí hlavní sudí, nebo videorozhodčí, a občas to dokonce vypadá, že to nevědí ani sami rozhodčí. Na čem se však shodne většina lidí je, že video by mělo být buď všude, nebo nikde, a to by se mělo právě v příští sezoně vyřešit.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
sup TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   19:35 21:20
   21:20

   Element (442)

   21:30

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   21:55

   Parkurová Global Champions - Stockholm

   22:50

   NHL: TOP akce základní části

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Házená: GWD Minden - Eulen Ludwigshafen

   20:40 22:05
   22:05

   NBA: Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks

   00:05

   Element (442)

   00:20

   Rychlá kola (6)

   00:50

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   02:35

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý program