debakl barcelony

Vidal je kvůli svému prohlášení pro smích, Goretzka přisypal sůl do ran

Arturo Vidal
Zdroj: Profimedia
Arturo Vidal
Jiří Průša
Jiří Průša
15.8. 2020 10:31
Téma:

Barcelona v pátek večer utrpěla svou nejhorší porážku od roku 1946 a je jisté, že v katalánském velkoklubu budou muset nastat změny. Již druhý rok za sebou je navíc pro smích Arturo Vidal kvůli svým předzápasovým prohlášením. To záložník Bayernu Leon Goretzka po výhře 8:2 ještě přisypal sůl do ran.

Loni barcelonský záložník Arturo Vidal po vyhraném semifinále 3:0 nad Liverpoolem tvrdil, že když po odvetě postoupí Liverpool, daruje svá varlata. Není divu, že byl celému světu pro smích, jelikož Liverpool odvetu vyhrál 4:0 a nakonec došel i za cekovým vítězstvím v Lize mistrů.


Uběhla jedna sezona a fanoušci se Vidalovi znovu smějí. Chilský záložník totiž před zápasem nešetřil sebevědomím. "Oni budou hrát proti Barce, ne proti nějakému bundesligovému týmu, ale proti nejlepšímu týmu světa," tvrdil. No a ten "nejlepší tým na světě" prohrál 2:8.Tak jako neměli při zápase hráči Bayernu slitování a v závěrečných minutách přidávali jeden gól za druhým, tak ve stejném duchu pokračoval Leon Goretzka při pozápasovém rozhovoru.Jeden z novinářů se zeptal: "Messi musel být v dětství váš idol, bolelo to, vidět ho v takové situaci?" Goretzka v tu chvíli neměl slitování. "Nijak mě to nebolelo. Vlastně to byla docela zábava," odpověděl upřímně.Horší porážku zažila naposledy Barcelona v roce 1946, kdy v domácím poháru padla se Sevillou 0:8 a výhra z odvety 1:0 už na tom vůbec nic nezměnila. Je jasné, že jedna éra u Katalánců skončila, ale teď zbývá otázka: Co by se mělo v Barceloně změnit?Jedna ze stálic týmu - obránce Gerard Piqué, připustil, že když by to mělo týmu pomoci, sám by odešel. "Klub potřebuje změny. Ne jen hráče, ale nechci na nikoho ukazovat. Jestli musím jít, aby se to tu změnilo, budu ten první, kdo to přijme," prohlásil Piqué po zápase.Jeho případný odchod asi nebude jedinou změnou v týmu. Klub ještě nic oficiálně neprohlásil, ale španělská i anglická média berou vyhazov trenéra Quiqueho Setiéna jako hotovou věc. Jeho odchod si ještě před zápasem přál i Lionel Messi, ale kdo ví, jestli neodejde i on.Messimu zbývá poslední rok stávající smlouvy a zájmem o něj se netají Inter Milán. Pokud Barcelona svou hvězdu během roku neprodá, hrozí, že odejde zadarmo a právě Inter pro něj už chystá luxusní smlouvu. Pokud to s Barcelonou půjde takhle, jeví se Messiho prodloužení smlouvy v Barceloně jako velmi nepravděpodobné.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Racing Unleashed

   18:00 18:30
   18:30

   MotoGP - FIM Awards Ceremony 2020

   19:45

   Ligue 1 Highlights (11)

   20:40

   Fotbal: EA Guingamp - AC Ajaccio

   22:35

   Racing magazine (10)

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Portland Timbers - FC Dallas

   16:30 18:15
   18:15

   Magazín Evropské ligy (4)

   19:10

   UFC Main Event (7)

   20:05

   Grand Slam of Darts 2020

   00:00

   UFC 255: Figueiredo vs. Perez

   02:00

   UFC Main Event (4)

Celý program