Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 6. 2018
fotbal drží hladovku

Vězni v Argentině se bouří! Chtějí televizi a sledovat fotbalové MS

Vězni v Argentině
Zdroj: Profimedia

Fotbalové mistrovství světa ještě ani nezačalo a věznice v argentinském městě Puerto Madryn se otřásá v základech! Tamní vězni se totiž rozhodli držet hladovku a vynutit si tak zprovoznění kabelové televize, aby mohli sledovat zápasy argentinské reprezentace.

Kabelová televize jim přitom ještě minulý týden fungovala, ale co čert nechěl, světový šampionát v Rusku slavnostně začně už ve čtvrtek a televizní signál se vytratil.

 

"Kabelová televize je nezpochybnitelné právo každého člověka, který je omezen na svobodě. Nefunguje už tři dny, proto jsme se rozhodli odmítnout příděly jídla, dokud nebude problém vyřešen,“ citovala agentura AFP prohlášení, které trestanci předali vedení věznice.
 


 

Věznice má ještě chvíli čas, protože Argentina hraje svůj první zápas v sobotu proti Islandu, ale do té doby budou vězni asi už pořádně vyhládlí.

 

Tým okolo Lionela Messiho navíc patří k hlavním favoritům celého turnaje a tak je v celku pochopitelné, že Jihoameričané budou jako vždy šampionát sledovat s velkým napětím.

mm TN.cz