náhradní brankář

Veterán Schneider podepsal u Islanders, jak to pomůže Škarkovi?

Cory Schneider
Zdroj: Profimedia
Jiří Průša
Jiří Průša
15.1. 2021 19:21
Téma:

34letý brankář Cory Schneider se nakonec smlouvy v letošní sezoně dočkal. Po loňské bídné sezoně mu ruku podali newyorští Islanders. Američan by měl plnit roli trojky za minimální plat, což pomůže i českému brankáři Jakubu Škarkovi.

Islanders po minulé sezoně přišli o volného hráče Thomase Greisse, ale místo něj zase přivedlu hvězdu KHL Ilju Sorokina. Ten by měl spolu se Semjonem Varlamovem hájit bránu newyorského týmu a Schneider bude pojistka při případném zranění či jiném problému.

 

34letý Schneider začal kariéru skvěle ve Vancouveru Canucks, kde měl v tandemu s Robertem Luongem skvělá čísla. Po pěti letech se vydal do New Jersey, kde zpočátku chytal výborně, jenže když přišel do nejlepšího brankářského věku, jeho výkony začaly postupně uvadat.

 

V posledních třech sezonách kombinoval starty v NHL a AHL a v uplynulém ročníku měl v NHL dokonce pouze 88,7% úspěšnost zákroků. Po sezoně ho New Jersey vyplatilo ze zbytku smlouvy, aby nezabíral místo pod platovým stropem.

 

Vypadalo to na konec kariéry, ale Islanders mu nyní nabídli roční smlouvu na 700 tisíc dolarů, na kterou Schneider kývnul. Udělal tím zřejmě radost i Jakubu Škarkovi.

 

21letý český brankář působí v organizaci Islanders a byl připravený být součástí tzv. "Taxi squadu", tedy skupiny hráčů, která cestuje s A-týmem a prochází testy na koronavirus. V případě, že by byl někdo z áčka pozitivní, nebudou k týmu dlouze cestovat náhradníci z AHL, ale kádr bude doplněn právě někým z Taxi squadu. Díky příchodu Schneidera tak Škarek může být odvelen do AHL a sbírat herní zkušenosti tam.

Druhý hrací den nové sezony NHL se významně dařilo Čechům:

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   12:50

   Element (437)

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2021

   09:00 11:35
   11:35

   Ligue 1 Highlights (32)

   12:30

   Kitesports Insights & X - Project

   13:00

   Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   14:45

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   16:30

   Český motorsport 2021 (1)

Celý program