tradiční účastník

Veslaři Dukly přijdou kvůli koronaviru o 40letou nadvládu v osmiveslicích

Vítězná osmiveslice pražské Dukly
Zdroj: Profimedia
Vítězná osmiveslice pražské Dukly.
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 15. 9. 2020
Téma:

Tradiční pražské Primátorky přijdou o jeden ze svých taháků. Závod osmiveslic bude bez dlouholetého suveréna. Pražská Dukla se z preventivních důvodů nezúčastní. Ondřej Synek na skifu chybět nebude.

Primátorky se kvůli koronaviru přesunuly z tradičního jarního termínu na 19. - 20. září, ale ani ten nepřináší pořadatelům největší radost. Chybět bude tradiční tým.

 

Český veslařský svaz se na neúčasti dohodl s představiteli Dukly, jelikož nechtějí riskovat účast na říjnovém evropském šampionátu v polské Poznani. Reprezentanti tak pojedou pouze na skifu, kde lze zamezit případné nákaze, což v univrezitních osmiveslicích nejde tak snadno. Zvlášť, když jsou členové národního týmu namíchaní se studenty. Navíc, jeden veslař z plánované hlavní posádky měl pozitivní test na COVID-19.

 

 

"Vzhledem k blížícímu se evropskému šampionátu veslařů v Polsku a zjištění, že jeden z veslařů naší posádky je nakažený, jsme se rozhodli, že žádný z reprezentantů, který se chystá na šampionát, letos Primátorky nepojede,“ konstatoval Václav Maleček, vedoucí trenér Armádního sportovního oddílu veslování Dukly Praha.

 

Primátorky ale nepřijdou o olympijského medailistu Ondřeje Synka. "Vím, že mezi veslaři je nyní pár nakažených a já nechci riskovat kontakt s nikým z nich. I proto jsem se rozhodl trénovat v ústraní a připravovat se sám, abych mohl jet nejen Primátorky, ale také mistrovství Evropy," vysvětlil.

 

 

Poprvé od roku 1979 tak neobdrží Primátorský štít pro nejlepší posádku osmiveslic právě Dukla, která drží úctyhodnou sérii 40 triumfů v řadě. Chybět bude i její největší rival – ani Slavia kvůli ochraně reprezentantů posádku nenasadí. 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program