skvělý úspěch

Veselý si v Indii zahraje finále. Ve velké bitvě porazil Litevce Berankise

Jiří Veselý
Zdroj: Profimedia
Jiří Veselý
Téma:

Aktuálně nejvýše postavený český tenista v žebříčku ATP Jiří Veselý chytil formu. V semifinále v indickém Puné porazil po třech tiebreacích Litevce Berankise, a po necelých pěti letech se tak znovu podívá do singlového finále turnaje na okruhu ATP.

Stejně jako ve čtvrtfinále čelil mečbolům a znovu dokázal zvítězit. Tentokráte svedl epickou bitvu s Ričardasem Berankisem. Všechny tři sety došly až do zkrácené hry. V tom prvním měl Veselý 4 setboly, ale finálový úder se mu nepodařilo zasadit, Litevec se k setbolu dostal za stavu 9:8 a hned svůj první pokus proměnil.


V druhém setu si stějně jako v prvním oba hráči vzali jednou servis v po sobě jdoucích gemech. Znovu se tak šlo do tiebreaku, ale napodruhé nenechal Veselý nic náhodě a zvítězil v něm 7:3.


Třetí sada se nesla ve stejném duchu jako dvě předchozí. Brejk, po kterém ihned následoval rebrejk a poté opět vyrovnaná hra, která došla do tiebreaku.V něm se Berankis dostal čtyřikrát k mečbolu, jenže ani jeden neproměnil. Na konci tříhodinové bitvy se Jiří Veselý dostal k mečbolu při soupeřově podání. Ten proměnil, díky čemuž si po takřka pěti letech zahraje finále na okruhu ATP.


O titul hrál Veselý dvakrát. V obou případech to bylo v roce 2015. Na tvrdém povrchu v Aucklandu vyhrál, na antuce v Bukurešti prohrál. V Puné se hraje na tvrdém povrchu, takže pro českého tenistu jen dobře. O titul si zahraje s Bělorusem Gerasinovem.

Jiří Veselý - Ričardas Berankis 6:7(8), 7:6(3), 7:6(7)

sup TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Olympique Lyon - Racing Strasbourg

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program