Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.2. 2017 08:09
Tenis Davis Cup

První bod na Davis Cupu urval Jiří Veselý, porazil Grotha

Jiří Veselý
Zdroj: Profimedia

Čeští tenisté prohrávají v utkání prvního kola Světové skupiny Davisova poháru v Austrálii 1:3. Za již rozhodnutého stavu se o snížení postaral Jiří Veselý, který v klubu Kooyong v Melbourne porazil domácího deblového specialistu Sama Grotha 3:6, 7:5 a 6:3. V závěrečném duelu nastoupí Jan Šátral proti Jordanu Thompsonovi.

 

Dnešní výsledky už nemohly nic změnit na tom, že český celek v Austrálii neuspěl a v září ho čeká baráž o udržení ve Světové skupině. Svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila nastoupili v Melbourne bez tří hráčů v čele s jedničkou Tomášem Berdychem a bez zisku jediné sady prohráli páteční úvodní dvouhry i sobotní čtyřhru. S Australany utrpěli osmou porážku v devíti vzájemných duelech.

 

 

Český tým, držitel "salátové mísy" z let 2012 a 2013, si baráž zahraje podruhé za poslední tři roky. Předloni se mezi elitou rovněž po prohře s Austrálií zachránil díky vítězství v Indii a od vzniku Světové skupiny sestoupil jen v roce 2005. Soupeře pro baráž hranou 15. až 17. září poznají tenisté až později, los by měl proběhnout v dubnu.

 

Navrátil původně plánoval za již rozhodnutého stavu dát poprvé v daviscupovém utkání šanci Zdeňku Kolářovi, dvacetiletého mladíka ale nepustilo do hry nachlazení. Groth proti Veselému vedl 6:3 a 5:3, o game později podával na vítězství, ale pak nečekaně znervózněl a rodák z Příbrami zápas otočil. Svou singlovou bilanci v Davisově poháru tak mírně vylepšil na čtyři výhry a sedm porážek.

 

 

ČTK TN.cz