zpověď kniha o biatlonu

Vítková mě nesnáší, píše Gábina. Chyba je prý ale u Veroniky

Veronika Vítková a Gabriela Soukalová
Zdroj: Profimedia
Veronika Vítková a Gabriela Soukalová
Téma:

Gabriela Koukalová ve své zpovědi, kterou knižně vydal její manžel Petr Koukal, hází špínu na všechny, koho v úspěšné biatlonové éře potkala. Podrobně se rozepsala i o podivném vztahu s kolegyní Veronikou Vítkovou, se kterou sbírala i olympijské medaile.

Lidé jim fandili, radovali se při úspěšných závodech. Třeba ve smíšené štafetě na olympiádě v Soči, kdy společně dojely pro stříbro. Rok poté spolu slavily titul mistryň světa. Jenže Gabriela Soukalová, později Koukalová a Veronika Vítková se prý prostě nesnášely. A dle slov Koukalové byla chyba na straně té menší, méně slavné.


„Už několik let spolu skoro nemluvíme. Snažila jsem se mnohokrát najít cestu, ale ona nechtěla. Nebo jsem ji možná hledala špatně. Je nám jedné bez druhé líp. A zároveň je mi jí trochu líto,“ vyznala se v knize Jiná Koukalová.


Prý to vše začalo v dětství, kdy Veronika měla na Gábinu donášet. Mělo jim být snad šest let a Vítková byla sousedkou bratrance Koukalové. Tam Gábina po Veronice měla surově hodit jablko.


Na olympiádě v Soči prý Vítková ani Koukalové neměla gratulovat k medaili a na zájezdech reprezentace třeba odmítla jezdit s Gabrielou v jednom autě.


O nepříliš dobrém vztahu mezi Vítkovou a Koukalovou se v biatlonovém prostředí vědělo. Slova Gabriely však kapitolu, která mohla zůstat pod povrchem, pořádně opepřila.


Fotografie Gábiny a Veroniky, jaks spolu smějí či objímají se, tak zůstanou po nečekaně otevřené zpovědi jan smutnou vzpomínkou.

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   10:25 12:30
   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

   14:45

   Sokolský běh republiky

   15:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   16:45

   Fotbal: FC Spartak Trnava - MFK Skalica

 • Nova Sport 2

  • NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   10:45 12:25
   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

   15:30

   Czech rally 2020 (7)

Celý program