Liga mistrů

Sporný moment: Kdo na něj také doplatil a co vadilo Trpišovskému?

Trenér Slavie Trpišovský, sudí Skomina a sporný moment
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz
Trenér Slavie Trpišovský, sudí Skomina a sporný moment.
Richard Wagner
Richard Wagner
1.10. 2020 8:49
Téma:

Hořkost z výsledku v odvetě o postup do základní skupiny Ligy mistrů byla u sešívaných cítit ze všech stran. Kontroverzní moment, který rozhodl o postupu Midtjyllandu, se nelíbil ani trenérovi sešívaných Jindřichovi Trpišovskému. Podobná situace však byla k vidění nedávno i v Anglii.

Sporný moment z 84. minuty bude v éteru rezonovat ještě nějaký čas. Sešívnaný gólman chytil penaltu, ale po intervenci videa se pokutový kop opakoval a Midtjylland byl napodruhé úspěšný.

 

Slávistický kouč Trpišovský pak reklamoval situaci u sudího Skominy. "Ptal jsem se rozhodčího, jestli by nebylo v takové situaci lepší se jít podívat na video. Odvětil mi, že to je záležitost VARu. Vysvětloval mi, že věří videorozhodčímu," reagoval pro klubový web Trpišovský.

 

 

Anketa

Souhlasíte s rozhodnutím sudího Skominy?

Hlasovalo 296 lidí.
Zkušeného lodivoda štvalo, že arbitr striktně odmítal situaci posoudit sám, i když na obhajobu sudího se jednalo o faktické rozhodnutí, které dle protokolu nemusí podobně jako ofsajdy zkoumat. "Já mu říkal, že se na zápas připravujeme čtrnáct dní a je to pro nás extrémně důležité, jestli by se tedy nemohl jít podívat. On říkal, že ne, že má videorozhodčího," popsal konverzaci se Slovincem s píšťalkou. 

 

Podívejte se na sporný moment včetně všech gólů v reportáži Sportovních novin:

 

Vzápětí navíc došlo ke kontaktu i ve vápně dánského celku, tentokrát se "desítka" nekopala. "Pokud navíc tu penaltu tak rozpitvávali, pak nechápu, že se neřešilo držení Kuchty na druhé straně. Nebyl to žádný velký faul, v kontextu toho prvního rozhodnutí se to ale pískat mělo," čílil se Trpišovský.

 

 

Rozhodující moment byl z pohledu úřadujícího českého mistra jako z nepříliš úspěšného hororu. Celá situace vznikla po nešťastném odkopu Ibrahima Traorého, který místo úklidu do bezpečí vrátil míč do vápna a balon spadl přímo na ruku Holeše.

 

"Ibra samozřejmě o svojí chybě ví a je mu to nesmírně líto, byl to nešťastný moment," řekl Tripšovský. Sám Traoré se poté přímo na hřišti neubránil proudu slz.

 

Brankář Slavie Kolář sice první penaltu chytil, ale po přerušení hry a intervenci VARu se pokutový kop opakoval. Sešívaný gólman těsně vyšlápl z brankové čáry. 

 

 

Protesty Slavie byly, byť by tak za podobného stavu reagoval každý, vzhledem k výkladu pravidel zbytečné. Nedávno na stejnou situaci doplatil Manchester United, když se opakoval pokutový kop po zásahu de Gey v duelu s Crystal Palace. I tady vstoupil do hry VAR a nakonec se jednalo o rozhodující zásah.

 

 

 

Sešívaným se tak během pár okamžiků rozplynul sen o dalším postupu do Ligy mistrů, kterému obětovali opravdu hodně. "Zpětně musím poděkovat rodinám hráčů, co museli podstoupit a vydržet. Ta frustrace je obrovská, za to, co jsme pro to udělali a podstoupili, je to kruté," měl na mysli Trpišovský dlouhou izolaci kvůli eliminaci případné nákazy koronavirem.

 

 

 

Nicméně, rozhodnutí sudího Skominy znovu rozvířilo diskuze o užitečnosti videorozhodčího i o tom, zda kráse fotbalu neškodí to, že se pravidly řeší doslova každý milimetr.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Magazín Evropské ligy (5)

   17:40 18:05
   18:05

   Racing magazine (10)

   18:30

   Rychlá kola (11)

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   Engadin Wind - Documentary

   19:35

   Mosconi Cup 2020

 • Nova Sport 2

  • Players Championship Finals 2020

   17:30 20:00
   20:00

   Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   23:00

   Sestřih Evropské ligy UEFA (4)

   23:30

   Magazín Evropské ligy (5)

   23:55

   Ragby: London Irish - Leicester Tigers

   01:35

   UFC Main Event (7)

Celý program