Liga mistrů

Sporný moment: Kdo na něj také doplatil a co vadilo Trpišovskému?

Trenér Slavie Trpišovský, sudí Skomina a sporný moment
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz
Trenér Slavie Trpišovský, sudí Skomina a sporný moment.
Richard Wagner
Richard Wagner
1.10. 2020 8:49
Téma:

Hořkost z výsledku v odvetě o postup do základní skupiny Ligy mistrů byla u sešívaných cítit ze všech stran. Kontroverzní moment, který rozhodl o postupu Midtjyllandu, se nelíbil ani trenérovi sešívaných Jindřichovi Trpišovskému. Podobná situace však byla k vidění nedávno i v Anglii.

Sporný moment z 84. minuty bude v éteru rezonovat ještě nějaký čas. Sešívnaný gólman chytil penaltu, ale po intervenci videa se pokutový kop opakoval a Midtjylland byl napodruhé úspěšný.

 

Slávistický kouč Trpišovský pak reklamoval situaci u sudího Skominy. "Ptal jsem se rozhodčího, jestli by nebylo v takové situaci lepší se jít podívat na video. Odvětil mi, že to je záležitost VARu. Vysvětloval mi, že věří videorozhodčímu," reagoval pro klubový web Trpišovský.

 

 

Anketa

Souhlasíte s rozhodnutím sudího Skominy?

Hlasovalo 296 lidí.
Zkušeného lodivoda štvalo, že arbitr striktně odmítal situaci posoudit sám, i když na obhajobu sudího se jednalo o faktické rozhodnutí, které dle protokolu nemusí podobně jako ofsajdy zkoumat. "Já mu říkal, že se na zápas připravujeme čtrnáct dní a je to pro nás extrémně důležité, jestli by se tedy nemohl jít podívat. On říkal, že ne, že má videorozhodčího," popsal konverzaci se Slovincem s píšťalkou. 

 

Podívejte se na sporný moment včetně všech gólů v reportáži Sportovních novin:

 

Vzápětí navíc došlo ke kontaktu i ve vápně dánského celku, tentokrát se "desítka" nekopala. "Pokud navíc tu penaltu tak rozpitvávali, pak nechápu, že se neřešilo držení Kuchty na druhé straně. Nebyl to žádný velký faul, v kontextu toho prvního rozhodnutí se to ale pískat mělo," čílil se Trpišovský.

 

 

Rozhodující moment byl z pohledu úřadujícího českého mistra jako z nepříliš úspěšného hororu. Celá situace vznikla po nešťastném odkopu Ibrahima Traorého, který místo úklidu do bezpečí vrátil míč do vápna a balon spadl přímo na ruku Holeše.

 

"Ibra samozřejmě o svojí chybě ví a je mu to nesmírně líto, byl to nešťastný moment," řekl Tripšovský. Sám Traoré se poté přímo na hřišti neubránil proudu slz.

 

Brankář Slavie Kolář sice první penaltu chytil, ale po přerušení hry a intervenci VARu se pokutový kop opakoval. Sešívaný gólman těsně vyšlápl z brankové čáry. 

 

 

Protesty Slavie byly, byť by tak za podobného stavu reagoval každý, vzhledem k výkladu pravidel zbytečné. Nedávno na stejnou situaci doplatil Manchester United, když se opakoval pokutový kop po zásahu de Gey v duelu s Crystal Palace. I tady vstoupil do hry VAR a nakonec se jednalo o rozhodující zásah.

 

 

 

Sešívaným se tak během pár okamžiků rozplynul sen o dalším postupu do Ligy mistrů, kterému obětovali opravdu hodně. "Zpětně musím poděkovat rodinám hráčů, co museli podstoupit a vydržet. Ta frustrace je obrovská, za to, co jsme pro to udělali a podstoupili, je to kruté," měl na mysli Trpišovský dlouhou izolaci kvůli eliminaci případné nákazy koronavirem.

 

 

 

Nicméně, rozhodnutí sudího Skominy znovu rozvířilo diskuze o užitečnosti videorozhodčího i o tom, zda kráse fotbalu neškodí to, že se pravidly řeší doslova každý milimetr.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Wasps - Leicester Tigers

   23:20 01:05
   01:05

   Tipsport Premier League 2021

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   10:55

   WorldSBK - Emilia - Romagna Round (Tissot Superpole Race)

   11:35

   Kolo pro život - Orlík

 • Nova Sport 2

  • KSW 61: Pudzian vs. Juras

   23:05 02:05
   02:05

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   02:35

   NBA: Los Angeles Clippers - Utah Jazz

   09:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Sale Sharks

   10:40

   Nymburska jízda Ligou mistrů

   10:55

   NBA: Los Angeles Clippers - Utah Jazz

Celý program