Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.4. 2019 17:19
fotbal Je jasno

Verdikt komise rozhodčích: Slavia měla kopat dvě penalty!

Rozhodčí Karel Hrubeš mezi hráči Slavie a Sparty
Zdroj: Profimedia
Rozhodčí Karel Hrubeš mezi hráči Slavie a Sparty

Podle komise rozhodčích FAČR měla Slavia ve fotbalovém derby se Spartou kopat dvě penalty. První za faul na Hušbauera, druhou za zákrok na Součka.

Inkriminované momenty hnuly žlučí nejen fanouškům, ale také fotbalovou veřejností. Takřka ihned se vyrojily negativní komentáře na zásah VARu. Faul brankáře Florina Nity na Josefa Hušbauera byl evidentní. Přesto se penalta nekopala a záložník Slavie dostal žlutou kartu za simulování.

Hušbauer a Nita 1
Zdroj: Profimedia

„Hlavní rozhodčí Karel Hrubeš správně nařídil pokutový kop za podražení soupeře a hostujícímu brankáři udělil žlutou kartu za zmaření zjevné brankové možnosti soupeře,“ oznámila v pondělí komise rozhodčích.

„Videorozhodčí Pavel Franěk situaci překontroloval pouze ze tří kamer, na nichž nebyl vidět kontakt mezi brankářem a Hušbauerem. Následně tyto záběry odeslal k přezkumu na monitor, takže rozhodčí bez prokazatelného záběru, že došlo k nedovolenému zákroku, neměl jinou možnost než nařízený pokutový kop odvolat a útočícímu hráči udělit žlutou kartu za simulování,“ dodala.


 

Podobné to bylo i po půlhodině hry, kdy Ondřej Zahustel stáhl Tomáše Součka. Taky se na první pohled  jednalo o faul a odpískání penalty bylo na místě. Hlavní rozhodčí Karel Hrubeš šel přezkoumat situaci na video a následně nechal ve hře pokračovat, protože se podle dostupných záběrů o nedovolený zákrok nejednalo.

„Nejdříve došlo ke vzájemnému držení obou hráčů, následně se však hostující hráč dopustil zjevného držení domácího hráče a proto měl rozhodčí nařídit pokutový kop a hostujícímu hráči udělil žlutou kartu za nedostatek respektu ke hře,“ prohlásila komise, která přezkoumávala i situaci ze 70. minuty, kdy ve vápně Sparty zahrál rukou obránce Costa.

„V tomto případě rozhodčí postupoval správně, když nenařídil pokutový kop, nejednalo se o úmyslnou hru rukou," má jasno komise.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:45

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

   23:45

   NHL – akce měsíce

   00:00

   Rychlá kola (4)

   00:30

   Czech rally 2019 (1)

   01:05

   NHL: St. Louis Blues - Winnipeg Jets

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 23:00 23:35

   Natural Track Luge - World Championship

   23:35

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   02:00

   RunTour – České Budějovice

   02:15

   Valencia CF - Villarreal CF

   09:00

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   10:45

   Ligue 1 Preview (33)

Celý Program