Tenis Wimbledon 2018

Verdasco čelí podezření: Pustil na Wimbledonu zápas a vsadil si?

Fernando Verdasco
Zdroj: Profimedia
Fernando Verdasco
Téma:

V neděli skončí 132. ročník nejslavnějšího tenisového turnaje světa Wimbledonu. Organizátoři opět připravili všem skvělé podmínky a londýnský grandslam se tak znovu obešel bez větších problémů. Jeden se ale přeci jen řeší, a pokud se potvrdí podezření, bude to velký malér. Jde o to, že španělská dvojice Fernando Verdasco/David Marrero měla pustit zápas a vsadit si na svou prohru.

S informací přišel deník New York Times. Podle něj jsou Fernando Verdasco a David Marrero podezřelí z toho, že záměrně prohráli zápas prvního kola mužského deblu. Tvrzení se opírá o to, že hodinu před zápasem přijala britská sázková kancelář sázky (výhra na nefavorizovanou dvojici Leonardo Mayer/Joao Sousa. Verdasco) za velké sumy.

 

 

Tikety byly navíc zaplaceny z účtů, které byly už v minulosti spojovány se zmanipulovanými zápasy. "Když máme jakékoliv podezření na ovlivňování zápasu, řídíme se protokolem a upozorníme na to. Proto jsme okamžitě informovali příslušné orgány ve Wimbledonu," sdělil zástupce sázkové kanceláře Sam Gomersall pro ABC News.
 

Bývalý tenistka Klára Koukalová prozradila, co jí vždy vadilo na Sereně Williamsové:

Věcí se zabývá Protikorupční tenisová jednotka (TIU). "Odpovídal jsem TIU na otázky ohledně našeho utkání ve Wimbledonu. Plně jejich práci podporuji, vždy jsem respektoval integritu a transparentnost našeho sportu a nikdy bych ho tímto způsobem neohrozil," vyjádřil se na Twitteru Fernando Verdasco.

 

 

Ani druhý z dvojice prý o ničem neví. "Tahle zpráva mě překvapila. Co na to mám říct? Před lety jsem byl v žebříčku úplně jinde, byl jsem zvyklý vyhrávat. Teď mi je osmatřicet a moje výkonnost už je mnohem menší. To ale lidé bohužel nevidí," uvedl pro web Elpais.com David Marrero.

 

Jak to skutečně bylo, to zatím asi ví jen podezřelá dvojice a možná případní spoluviníci. Ovšem nespekulujme a počkejme si, jak tato kauza dopadne. Tak či tak, prohra Španělů a výhra Mayera a Sousy je pro mnohé zarážející a to hlavně s ohledem na vsazené sumy těsně před zápasem.

 

Anketa

Byl zápas prodaný?

Hlasovalo 61 lidí.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 14:40 16:20

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

Celý Program