Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

OKTAGON15

Vémola vs. Végh: Terminátor z Česka mluví o knockoutu století!

Vémola vs. Végh
Zdroj: Profimedia
Vémola vs. Végh

Ve vyprodané O2 Aréně v sobotu proběhne Zápas století. Bývalý šampión Bellatoru Attila Végh se utká s Karlosem Vémolou v kategorii do 93 kg. Oba zápasníky čeká pořádná výzva, ve které musí ukázat vše, co umí. Český terminátor přitom naznačuje, že chystá novou taktiku!

 Vémola nejčastěji ukončuje své soupeře technikou „ground and pound“ tedy ubitím na zemi. Jeho způsob boje je dobře známý a nikdo od bývalého UFC zápasníka nečeká nic nového. Český terminátor však upozorňuje, ať fanoušci i Végh počítají i s jeho dalšími dovednostmi: „Lidi můj postoj podceňují, ale nikdo mě při sparingu neviděl“. Nabízí se tedy otázka, zda Karlos diváky překvapí a ukáže i souboj v postoji.

„To že tak nezápasím, neznamená, že to neumím,“ komentuje svůj styl Vémola. Ten se na dlouho očekávaný zápas připravuje v Praze a anglickém gymu London Shootfighters. Boj v postoji prý trénoval i s boxerskou ikonou Dereckem Chisorou. „Jednou to prodám a až přijde knockout století, lidé se budou divit,“ varuje česká ikona MMA.

Karlos Vémola
Zdroj: Profimedia Karlos Vémola

Karlos „Terminátor“ Vémola naposledy prohrál v roce 2015. Ve většině zápasů využívá obrovskou sílu a prvky, které získal jako základ v klasickém zápase. Často své soupeře ukončuje TKO v prvním kole. Šňůrou jedenácti výher se snaží naplnit svůj sen o návratu do UFC. A právě duel s bývalým šampiónem Bellatoru by 34 letého "Terminátora" měl k jeho cíli přiblížit.

Jestli porážka slovenské legendy dostane Vémolu do UFC je ve hvězdách. Jisté však je, že sobotní duel bude tím největším zápasem v historii česko-slovenského MMA. O střetnutí Vémoly s Véghem se mluví už několik let a teď se konečně uskuteční v organizaci OKTAGON MMA.

dch

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Arizona Coyotes

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   11:30

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Grand Slam of Darts 2019

   11:30

   adidas Rockstars

   12:00

   Element (400)

   12:15

   UFC Reloaded (1)

   13:10

   UFC Fight Night: Magomedsharipov vs. Kattar

   15:05

   Champion of Champions 2019

Celý Program