Drobná komplikace

Vémola si vysnil cestu k odvetě, jeho soupeř je ale ve vězení

Karlos Vémola
Zdroj: Profimedia
Téma:
UFC

Na Zápas století se chystal Karlos Vémola podle jeho slov celý život, za 127 vteřin bylo ale hotovo a sen se rozplynul. Teď Terminátor touží po odplatě a už si vysnil i soupeře. Virgil Zwicker je ale ve vězení.

Pro Karlose Vémolu se v tu chvíli zhroutila jeho kariéra. V pražské O2 areně zažil svůj první knockout v životě a sen o návratu do UFC i pozici česko-slovenské jedničky se rozplynul. „Posledních šest let jsem pracoval, všechno jsem budoval a teď je vše pryč. Záleží, co dál se mnou. Vždycky, když jsem velmi blízko ke svýmu snu, tak udělám chybu. F*ck,“ smutně konstatoval krátce po zápase.


Okamžitě také věděl, že chce odvetu. „Nemusí být hned. Když bude za půl roku, rok, dva nebo pět let, je to jedno. Ale zasloužím si to a se mnou i moji fanoušci. Myslím, že jsem toho udělal dost na to, aby mě lidi odepsali po 127 vteřinách,“ řekl Vémola pro isport.cz


A cesta k odvetě by mohla podle Terminíátora vést přes posledního přemožitele Végha Virgila Zwickera. Pro organizátory bude ale tento zápas nesmírně těžké uspořádat. Sedmatřicetiletý Američan je totiž ve vězení.


Zwickera chtěla zadržet policie zhruba měsíc po souboji s Véghem v souvislosti s obviněním ze stalkingu a nepovoleného držení zbraní. Sedmatřicetiletý veterán se ale nechtěl jen tak vzdát a dal se na útěk. Muži zákona ho nakonec našli v sousední čtvrti a při snaze o zadržení sáhl k opasku.


To hlídka brala jako rizikové chování a jeden z policistů v obavě ze střelné zbraně cíleně srazil Zwickera k zemi motorkou. Bojovníka poté převezli do nemocnice a do vazby. Kauce byla stanovena na necelých 11,5 milionu korun.


Jenže tu podle všeho zápasník nezaplatil, a tak je stále za mřížemi. Navíc to není poprvé, co se Zwicker dostal do problémů se zákonem. Už jednou napadl policistu a krátce po propuštění vyrazil neznámému muži oko z hlavy. Pokud k těmto incidentům soud přihlédne, může to znamenat, že bude Zwicker bojovat už jen ve vězení.


To ale pro Vémolu určitě nebude velkou překážkou. Pokud bude chtít odvetu tak, jak se chtěl vrátit do UFC, určitě se jí fanoušci MMA dočkají. Pro Vémolu totiž slovo neúspěch neexistuje.

Rozhovor s Karlosem Vémolou krátce po zápase:


 

hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Florbal: SPV - TPS

   16:00 18:00
   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   14:55 16:55
   16:55

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

Celý program