Velký problém

Vémola je zraněný! Lékaři ho ženou na operaci, on ji ale odmítá

Karlos Vémola
Zdroj: Profimedia
Karlos Vémola
Téma:
MMA

Devátého listopadu ho čeká veledůležitý zápas, který nehodlá vypustit. Naopak. Karlos „Terminátor“ Vémola chce svého soupeře Attilu Végha doslova zničit. Potvrdit, že právě on je tím nejlepším fighterem v Česku i na Slovensku. Jenže teď vyšlo najevo, že má natržený sval v ramenním kloubu a dokonce mu lékaři doporučují operaci. Té se však čtyřiatřicetiletý bojovník podrobí až po zápase, proto nyní dostává od lékářů injekce.

Bude to velká show. Libeňská O2 Arena bude praskat ve švech. Organizace Oktagon MMA chystá na 9. listopad velké zápasy a tím hlavním tahákem je právě duel mezi Vémolou a o rok mladším Véghem. Tomuto zápasu se už několik měsíců přezdívá „Zápas století“.

Jenže zatímco slovenského fightera nelimituje žádné zranění, Vémolu ano. „U Karlose řešíme několik měsíců trvající problémy, které vznikly na základě poranění ramene při tréninku. Vyšetření magnetickou rezonancí prokázalo, že má natržený sval v ramenním kloubu. Doporučili jsme mu operační řešení. Myslíme si, že to je nejlepší možnost, aby se mohl, co nejrychleji vrátit do plné zátěže,“ prozradil Petr Zeman, doktor z Fakultní nemocnice Lochotín, který se věnuje sportovcům a jejich úrazům. 

„Je to závažnější poranění, takže hrozí to, že se sval může kompletně utrhnout. Trénuje s velkými bolestmi, které ho dost limitují. Karlos se ale rozhodl, že i přes bolest, kterou má, bude přemýšlet o operaci až po zápase,“ dodal.

Vémola je tvrdý chlap, který se nevzdává a mermomocí chce Végha doslova zadupat do země. I proto nemůže ztrácet čas v přípravě operací.

 

„Mám to natržený, ne utržený, takže je 50% šance, že se sval urve, ale to nejsou špatný zprávy, to jsou dobrý zprávy. Kdyby doktor řekl 5%, tak je naděje, kdyby řekl 1%, tak to je blbý, ale 50% to musím dát,“ prozradil Vémola.

„Co mám říct svým fanouškům a mladejm klukům, který motivuju. Že mě to bolí, že nebudu trénovat? Že přijdou o zápas století? To prostě nemůžu! Bolest budu muset přežít. Bude tam 50%, že to rameno vydrží, tak ji beru všema deseti. Budu makat a budu doufat, že to vydrží,“ potvrdil český fighter svou urputnost.

 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Gruzie - Fidži

   12:55 14:55
   14:55

   Element (428)

   15:10

   Ragby: Irsko - Skotsko

   17:10

   Major League Soccer Highlights (17)

   17:40

   Ragby: Wales - Itálie

   19:35

   NBA 2020

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Nîmes Olympique - Olympique Marseille

   12:30 14:15
   14:15

   Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   16:40

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace

   16:55

   Fotbal: Stade Rennes - RC Lens

   18:55

   Fotbal: Sporting Kansas City - Minnesota United FC

   20:40

   Element (428)

Celý program