věc názoru

Vémola a Pešta radí Pudilové změnu, její trenér reaguje po svém!

Lucie Pudilová
Zdroj: Profimedia
Lucie Pudilová
Téma:
UFC

Lucie Pudilová má za sebou další zápas v UFC, který pro ni bohužel skončil porážkou. Antonina Ševčenková ji uškrtila a rodačka z Příbrami musela zkousnout třetí porážku v řadě. Nejen fanoušci upozorňují na to, že by možná prospěla změna prostředí. Co si o tom myslí člověk, který o její přípravě ví ze všech nejvíc, trenér Ladislav Erdelyi?

Slova chvály, ale i kritika. Pětadvacetiletá Pudilová na sebe může být za své představení v UFC náležitě hrdá a důkazem budiž i ocenění za zápas večera. To Lucka získala dokonce už podruhé (ocenění získala i v duelu s Irene Aldanaovou).

S finančním bonusem to však není tak růžové, jak to na první pohled vypadá. Za zápas večera si sice vysloužila 50 tisíc dolarů navíc (zhruba 1,1 milionu korun), ale z toho si musí odečíst asi 30%, protože výhra se daní v USA.

Sestřih ze zápasu Pudilová - Ševčenková:

Na internetu však fanoušci poměrně často zmiňují, že by jediné české zástupkyni v UFC prospěla změna a měla by se připravovat v zahraničí. A podobný názor vyslovili i další Češi, kteří v nejprestižnější MMA lize světa zápasili.

"Pokud chce zápasit mezi nejlepšími, tak musí trénovat jako oni, tedy v top podmínkách s těmi nejlepšími sparingpartnery. Za nimi ale musí vyjet do zahraničí.“ nechal se slyšet Karlos Vémola pro isport.cz."Podle mě už dávno přerostla Příbram a je vidět, že po technické stránce je ještě prostor ke zlepšení. Má určitě obrovský potenciál. Vládne skvělými instinkty, agresivitou i srdcem. Ale techniku a zkušenosti musí získat ve světovém týmu," doplnil stejnému zdroji Viktor Pešta.
 

Jenže mnozí možná zapomněli, že Lucka před zápasem se Ševčenkovou přípravu v zahraničí absolvovala a to hned dvouměsíční!

Její trenér Erdelyi připomíná, že se do UFC vypracovala z velmi skromných podmínek a že stejně tak složité, je se mezi světovou elitou udržet. Sám by Lucce by ke změně nebránil.

 

"Kdyby Lucka chtěla, tak trenéra může vyměnit," vysvětlil Erdelyi a kromě toho trénér také poodkryl, že Lucii připravuje tým lidí, nikoliv jen on sám. Tím se však nechce alibisticky skrývat a odpovědnost za výsledky bere primárně na sebe.

GALERIE: Lucie Pudilová

1
/
17
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Lucie Pudilová - 15

"Lucka zápasí se světovou špičkou, tohle by si všichni odborníci a laici měli uvědomit. My máme taky kontakty v Americe, nebo jinde ve světě, ale bohužel tenhle sport je také o penězích," doplnil faktor, který všichni tak trochu opomíjejí.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

mm TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Tipsport Premier League 2021

   13:05 15:35
   15:35

   Bellator 258: Archuleta vs. Pettis

   18:35

   Kolo pro život - Dobřichovice

   18:45

   NHL News

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   Český motorsport 2021 (2)

 • Nova Sport 2

  • World Cup of Pool 2021

   13:00 17:00
   17:00

   Házená: HBW Balingen - Weilstetten - GWD Minden

   18:30

   World Cup of Pool 2021

   22:30

   NBA Triple (8)

   22:40

   NBA: Los Angeles Lakers - New York Knicks

   00:40

   Ligue 1 Highlights (36)

Celý program