Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

věc názoru

Vémola a Pešta radí Pudilové změnu, její trenér reaguje po svém!

Lucie Pudilová
Zdroj: Profimedia
Lucie Pudilová

Lucie Pudilová má za sebou další zápas v UFC, který pro ni bohužel skončil porážkou. Antonina Ševčenková ji uškrtila a rodačka z Příbrami musela zkousnout třetí porážku v řadě. Nejen fanoušci upozorňují na to, že by možná prospěla změna prostředí. Co si o tom myslí člověk, který o její přípravě ví ze všech nejvíc, trenér Ladislav Erdelyi?

Slova chvály, ale i kritika. Pětadvacetiletá Pudilová na sebe může být za své představení v UFC náležitě hrdá a důkazem budiž i ocenění za zápas večera. To Lucka získala dokonce už podruhé (ocenění získala i v duelu s Irene Aldanaovou).

S finančním bonusem to však není tak růžové, jak to na první pohled vypadá. Za zápas večera si sice vysloužila 50 tisíc dolarů navíc (zhruba 1,1 milionu korun), ale z toho si musí odečíst asi 30%, protože výhra se daní v USA.

Sestřih ze zápasu Pudilová - Ševčenková:

Na internetu však fanoušci poměrně často zmiňují, že by jediné české zástupkyni v UFC prospěla změna a měla by se připravovat v zahraničí. A podobný názor vyslovili i další Češi, kteří v nejprestižnější MMA lize světa zápasili.

Karlos Vémola
Zdroj: Profimedia Karlos Vémola

"Pokud chce zápasit mezi nejlepšími, tak musí trénovat jako oni, tedy v top podmínkách s těmi nejlepšími sparingpartnery. Za nimi ale musí vyjet do zahraničí.“ nechal se slyšet Karlos Vémola pro isport.cz.

Viktor Pešta
Zdroj: Profimedia


"Podle mě už dávno přerostla Příbram a je vidět, že po technické stránce je ještě prostor ke zlepšení. Má určitě obrovský potenciál. Vládne skvělými instinkty, agresivitou i srdcem. Ale techniku a zkušenosti musí získat ve světovém týmu," doplnil stejnému zdroji Viktor Pešta.
 

Jenže mnozí možná zapomněli, že Lucka před zápasem se Ševčenkovou přípravu v zahraničí absolvovala a to hned dvouměsíční!

Její trenér Erdelyi připomíná, že se do UFC vypracovala z velmi skromných podmínek a že stejně tak složité, je se mezi světovou elitou udržet. Sám by Lucce by ke změně nebránil.

 

"Kdyby Lucka chtěla, tak trenéra může vyměnit," vysvětlil Erdelyi a kromě toho trénér také poodkryl, že Lucii připravuje tým lidí, nikoliv jen on sám. Tím se však nechce alibisticky skrývat a odpovědnost za výsledky bere primárně na sebe.

GALERIE: Lucie Pudilová

1
/
17
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Lucie Pudilová - 15

"Lucka zápasí se světovou špičkou, tohle by si všichni odborníci a laici měli uvědomit. My máme taky kontakty v Americe, nebo jinde ve světě, ale bohužel tenhle sport je také o penězích," doplnil faktor, který všichni tak trochu opomíjejí.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:55 02:40

   Fotbal: Seattle Sounders FC - FC Dallas

   02:40

   Fotbal: Minnesota United FC - LA Galaxy

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Montreal Canadiens

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (4/4)

 • Nova Sport 2

  • 01:45 02:35

   UFC Now (22)

   02:35

   Basketbal: Baxi Manresa - Polski Cukier Torun

   09:00

   Champions League of Darts 2019

   11:25

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

   11:55

   Maxi Tip Poker Tour (21)

   12:20

   UFC Now (22)

Celý Program