Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nečekaný hrdina

Vem si rukavice, jdeš do brány! Posledních 10 minut chytal obránce

Kyle Walker v bráně
Zdroj: Profimedia, koláž tn.cz
Kyle Walker v bráně

Takový konec zápasu nikdo nečekal! Obránce Kyle Walker se musel postavit na poslední desetiminutovku do brány a připsal si víc zákroků než oba brankáři City za předchozích 80 minut dohromady.

Citizens si v Itálii mohli zajistit postup ze skupiny a zpočátku všechno nasvědčovalo tomu, že se jim to podaří. V sedmé minutě zápasu proti Atalantě otevřel skóre Raheem Sterling.


Ve 43. minutě mohl zvýšit vedení Gabriel Jesus z penalty, jenže branku netrefil, a tak poločas skončil jednobrankovým vedením hostů.


Do druhého poločasu kvůli zranění nenastoupil brankář Ederson a nahradil ho Claudio Bravo. Atalanta zlepšila hru a hned ve 49. minutě srovnala skóre zásluhou hlavičky Pasaliče. Kritický moment pro City přišel ale až deset minut před koncem. Bravo vyběhl proti útočícímu Iličičovi a ve skluzu ho srazil k zemi. Rozhodčí zákrok ocenil červenou kartou a nařízeným přímákem pro Italy.


Na svůj twitter obránce po zápase přidal fotku s popiskem: "Chlapi! Nebojte, já to zvládnu!"


V tu chvíli vyvstala otázka: "Kdo půjde chytat?" Trenér Guardiola se rozhodl do brány poslat obránce Kylea Walkera. Ten si oblékl Bravův dres, brankářské rukavice a šel čelit přímému kopu. Ruslan Malinovskyj podstřelil zeď, ale Walker jeho střelu nadvakrát zkrotil.


Citizens se podařilo zbytek zápasu i v deseti držet míč daleko od Walkera. Ten se k míči dostal pouze po přetaženém centru domácích, který snadno polapil. Ani Ederson, ani Bravo si nezapsali jediný zákrok, takže Walkerův chycený přímák znamenal, že obránce v netradiční úloze chytil víc střel než oba jeho kolegové z brány dohromady.


"Na tréninku si občas utahuju z gólmanů, že to mají chytat a ne vyrážet, ale jak jsem se dnes přesvědčil, občas potřebujete dva doteky," okomentoval Walker svou brankářskou zkušenost.

sup TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Arizona Coyotes

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   11:30

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Grand Slam of Darts 2019

   11:30

   adidas Rockstars

   12:00

   Element (400)

   12:15

   UFC Reloaded (1)

   13:10

   UFC Fight Night: Magomedsharipov vs. Kattar

   15:05

   Champion of Champions 2019

Celý Program